Egy arany, három érem a nyitónapon

febr 16, 2018 | Archív

Nagyszerűen kezdődött Egerben a kerekesszékes Világkupa-verseny. Tőrben a világbajnok Osváth Richárd arany-, női párbajtőrben Veres Amarilla ezüst-, míg Krajnyák Zsuzsa bronzot nyert. (Képek később.)

A rendkívül sikeres, tavaly őszi, olaszországi világbajnokság után a megszokott hazai környezetben, Egerben kezdték az évet kerekesszékes vívóink. Az első nap máris rendkívül szép sikereket hozott, ismét igazolták a mieink, hogy nem véletlenül nyerték el a fogyatékos kategóriákban az Év sportolója címeket. Egyik római aranyérmesünk, Osváth Richárd férfi tőrben nem talált legyőzőre, egész nap magabiztos győzelmekkel húzta be újabb aranyérmét. Remekül szerepeltünk női párbajtőrben is, itt Veres Amarilla végzett a második, Krajnyák Zsuzsanna a harmadik helyen, gratulálunk!

Eredmények. Kerekesszékes Világkupa-verseny, Eger.

Férfi tőr egyéni A kategória, 30 induló. Végeredmény: 1. Osváth Richárd (edzők: Beliczay Sándor, Szirmai Benedek), 2. Lambertini (olasz), 3. Nagajev (orosz) és Pender (lengyel), …21. Horváth Gábor, …24. Zsolnay Sándor. A döntőben: Osváth-Lambertini 15:10.

Férfi tőr egyéni, B kategória, 20 induló. Végeredmény: 1. Kamalov (orosz), 2. Dacko (ukrán), 3. Coutya (brit) és Guissone (brazil), …15. Gergely István.

Női párbajtőr egyéni, A kategória, 20 induló. Végeredmény: 1. Jevdokimova (orosz), 2. Veres Amarilla (edző: Kovács Iván), 3. Krajnyák Zsuzsanna (edző: Feczer Viktor) és Fidrych (lengyel), …16. Fóris Erika.

Női párbajtőr egyéni, B kategória, 15 induló. Végeredmény: 1. Jana (thaiföldi), 2. Makrickaja (fehérorosz), 3. Fedota (ukrán) és Poznyak (ukrán), …10. Dani Gyöngyi.

BANNER 341X200