Németh Árpád vívóként a BVSC egyesületében nevelkedett, majd az akkori Testnevelési Főiskola legendás első évfolyamában tanulta meg a mesterszakmát. Tanára volt többek között a nagyszerű Hátszegi-Hatz József és Szűts János, évfolyamtársa pedig Pézsa Tibor és Szőcs Bertalan.
Németh Árpád ezt követően hosszú éveket Tunéziában edzősködött. Az észak-afrikai országban nemcsak lerakta a sportág alapjait, hanem a vívómesterképzéssel, az utánpótlás-neveléssel is foglalkozott. Az akkor még a vívásban sehol sem jegyzett nemzet mára ott tart, hogy olimpiai és világbajnoki érmessel rendelkezik, és felnőtt, valamint korosztályos Világkupa-versenyt rendez. Mindez Németh Árpád nélkül elképzelhetetlen lett volna! Megható látni, hogy a mai napig mekkora szeretettel fogadják Németh Árpádot a tunéziaiak, amikor a világ bármely pontján találkoznak vele. Egyáltalán nem túlzás állítani, hogy az ország vívóival, mestereivel történő találkozáskor az afrikaiak két perc után “Maitre Árpád”-ot dicsőítik…
Németh Árpád ezt követően idehaza utánpótlás szövetségi kapitányként dolgozott, majd hosszas kuvaiti állomásozás következett. A Mester hazatérése óta a mai napig aktívan dolgozik, jelenleg a Vasasban oktatja a párbajtőrvívást. Az utóbbi években Árpi bácsi más téren is maradandót alkotott. Hihetetlen tudása, tapasztalata, a sportágban kialakított kapcsolatrendszere révén a vívás, a magyar vívás történetét kezdte kutatni, tárgyi emlékeit összegyűjteni. Ennek látványos és kimagasló eredménye a közelmúltban megnyílt Vívómúzeum, melynek az OSC Semmelweis utcai vívóterme ad otthont.
Méltó környezetben, éppen itt, az orvosegyetemisták százéves belvárosi termében köszönti majd a vívócsalád péntek kora este Németh Árpádot. A Magyar Vívó Szövetség ez úton is boldog születésnapot, és további jó egészséget kíván!