(Forrás, kép: szolsport.hu, hunfencing.hu)
Az esemény ünnepélyes megnyitóján többek között jelen volt Szalay Ferenc, Szolnok polgármestere, a Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetségének elnöke, Somlai Béla, a Magyar Vívó Szövetség alelnöke, no és B. Nagy Pál, az 1968-as olimpián aranyérmet nyerő férfi párbajtőrcsapat 84 esztendős tagja, aki a sportcsarnok névadója lett.
A szolnoki B. Nagy Pál Sportcsarnok.
A megújult létesítmény 1877 négyzetméteres, átalakítására 368 millió forintot költöttek. 132 millió forintot a Magyar Vívó Szövetség biztosított, 165 millió forintot a Sportcentrum gyűjtötte össze társasági nyereségadó felajánlásokból. A szolnoki önkormányzat 71 millió forinttal támogatta a beruházást. Ezeken felül szövetségünk további 30 millió forintot biztosított, melyet eszközbeszerzése fordítottak.
Kétszintes, modern sportcsarnokban edzhetnek a gyerekek a jövőben. A vívók a hitelesített kosárlabdapálya mellett az emeleten is helyet kaptak, ahol nyolc vívópástot alakítottak ki. Gépészetileg és energetikailag megújították a csarnokot, megszépültek a vizesblokkok, de újak is épültek. Új öltözőket és irodákat alakítottak ki, van tárgyaló, több raktár, mindkét sportág számára sportszertár és konditerem is.
Somlai Béla, B. Nagy Pál, Szatmári Edina, Szalay Ferenc és Rózsa József vágta át a nemzeti színű szalagot.
Szalay Ferenc, Somlai Béla és Rózsa József létesítmény-igazgató beszédében méltatta B. Nagy Pált, megköszönte a fejlesztésben részt vevők munkáját és támogatását. Somlai Béla honlapunknak elmondta, hogy az újabb csarnokavatás szervesen illeszkedik a szövetség létesítményfejlesztő programjába, melybe a kormány sportágfejlesztési támogatását követően rögtön belefogtunk. A “központi helyszín”, a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok teljes felújítása mellett, azóta – a teljesség igénye nélkül – felavattuk a felújított, illetve újonnan épült Vasas-csarnokot, a Kertváros termét, az MTK-csarnokot, a Törekvés-termet, az UTE-csarnokot, míg vidéken többek között Tapolcán, Balatonfüreden, Szombathelyen, Hódmezővásárhelyen, Békéscsabán és most Szolnokon történt szalagátvágás.
“Szolnok mindig is a vidéki vívás bástyájának számított. A szalagot átvevő, és jó egészségnek örvendő B. Nagy Pál mellett többek között a kétszeres olimpiai ezüstérmes, világbajnok Köves Csaba, Szelei István, Orosz Gyula és Pusztai Ildikó is Szolnokon kezdte sikeres pályafutását. Nem hiányzott a remek mestergárda sem, Gy. Kiss Gyula, Szentistványi József, Köves Mihály oktatta a vívást a fent említetteknek. Most ismét minden feltétel adva van ahhoz, hogy hasonlóan sikeres utánpótlás alakuljon ki!” – tette hozzá Somlai Béla.
Vívók és kosárlabdázók használják majd az új létesítményt.