Szűcs Luca bírja a feszített tempót

febr 5, 2022 | Hírek

Lucák napja volt a szombat női kardban. A Magyar Kupa fordulóját Szűcs Luca nyerte László Luca előtt, míg a két bronzérmes Battai Sugár és Beviz Dorottya lett. Gratulálunk a vívóknak és a mestereknek!

Akadtak hiányzók különböző okok miatt a női kardozók Magyarkupáján, egyben hazai válogatóján. Ugyanakkor mostanság ez egyáltalán nem furcsaság, és emeljük kalapunkat azok előtt, akik a fegyvernem rendkívül feszített januári programja ellenére ott voltak az UTE vívótermében. Mi több – érvényesítették a papírformát, amely jelen esetben annyit tett, hogy a dobogón a junior válogatottak osztoztak, László Luca társaságában. Utóbbi az egyik elődöntőben 9:14-ről fordított Battai Sugár ellen, a döntőben viszont az egész nap rendkívül magabiztos Szűcs Lucával szemben 15:7-re alulmaradt. A másik bronzérmet Beviz Dorottya szerezte meg. 

Szűcs Luca idei negyedik versenyét vívta végig, aranyéremmel zárt.

“Rendkívül sűrű lett a január eleje, ez idén már a negyedik versenyem, és volt közben egy szalagavatóm is… Fáradtnak is éreztem magam reggel, úgy voltam vele, hogy ez nem biztos, hogy az én napom lesz. Aztán elhangzott az első ‘kész, rajta!’, és élveztem a vívást, ráadásul nem is ment rosszul. Nagyon várom a folytatást, de most jó lesz egy kis pihenő!” – nyilatkozta Szűcs Luca az aranyérem megszerzését követően. 

Tegyük hozzá, sok pihenője nem lesz. A jövő hétvégén a junioroknak országos bajnokság, majd a hónap végén a korosztályos Európa-bajnokság következik…

Eredmények. Női kard egyéni Magyar Kupa, UTE vívóterem, 28 induló. Végeredmény: 1. Szűcs Luca (BVSC, edző: Bódy István és Bódy Benjámin), 2. László Luca (UTE), 3. Battai Sugár (Debreceni EAC) és Beviz Dorottya (Vasas), 5 Lam Hin Wai (hongkongi), 6. Keszei Kira (Honvéd), 7. Kónya Csenge (Debreceni EAC), 8. Pápai Zoé (UTE). A döntőben: Szűcs-László 15:7.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Kezdődik az U14 Európai fesztivál

Harmadszor rendeznek Európai fesztivált a legfiatalabb korosztálynak, ezúttal Olaszországban. A népes magyar delegáció reggel indult Budapestről, hajrá, fiatalok!

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események