36 70 5298475, 3251788

Projektekről

Továbbadott támogatások

Iskolai Vívóprogram, utánpótlás bázis szélesítése
Célja, a tanintézményekben való folyamatos jelenlétet országszerte, valamint az ezt elősegítő rendszer kiépítése és fenntartása. A sportág széles, nagy létszámú bázisának megteremtése, az ehhez szükséges feltételrendszer biztosítása, valamint a legfiatalabb korosztály versenyrendszerének működtetése, az általános iskolákban való megjelenése a sportágnak.

Egyesületek, akadémiák, műhelyek támogatásának feladatai
Az egyesületekben folyó szakmai munka feltételeinek megteremtését (sportszakemberek, terembérlet, működési költségek, hazai és nemzetközi versenyeztetés, edzőtáboroztatás, versenyrendezés, sportfelszerelések beszerzése) foglalja magában.

Fogyatékkal élő vívók versenyeztetése, edzőtáboroztatása, eszközbeszerzése
A fogyatékkal élő sportolók integrálásának sportszakmai feladatait, az ehhez szükséges körülmények megteremtését, a szakági műhelymunka körülményeinek javítását foglalja magában.

Versenysport és olimpiai felkészülés szakmai támogatása
Régi MOB Műhelytámogatás. Általános szakmai támogatás. Projektelemek részletesen a támogatási szerződésben.

SPORTXXI. Program támogatás
Gyermek-újonc-serdülő korosztály versenyeztetésének és felkészülésének támogatása. Projektelemek részletesen a támogatási szerződésben.

SZERZŐDÉSKÖTÉS ÉS ELSZÁMOLÁS

Határidő

2023. évi támogatások elszámolási határideje: 2024. 01. 31.

Juniorban is előválogattak

A párbajtőrözők előválogatójával már májusban elkezdődött a 2024/25-ös szezon. A junioroknál a győzelmet Császár Zoltán és Gachályi Gréta szerezte meg.

Újabb arany és ezüst a veterán Eb-n

A férfi kardcsapat arany-, az idősebb férfi tőrcsapat ezüstérmet nyert a belgiumi veterán Európa-bajnokságon, gratulálunk!

A jövő elkezdődött

A párbajtőrözők előválogatójával már májusban elkezdődött a 2024/25-ös szezon. A győzelmet Petrovszki Áron (Honvéd) és Terhes Hanna (Diósgyőr) szerezte meg.

Arany és ezüst a veterán Eb-n

A női tőrcsapat arany-, a férfi párbajtőrcsapat ezüstérmet nyert a belgiumi veterán Európa-bajnokságon, gratulálunk!