Shalom, Izrael!

Csütörtök éjjel indult, és péntek napkelte magasságában került jeruzsálemi ágyába a kadet és junior Európa-bajnokságra érkező magyar küldöttség első fele. A ferihegyi repülőtéren Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke búcsúztatta a csapatot, és nyújtott át egy címeres nemzeti zászlót a küldöttség legfiatalabb tagjának, a nem egészen 15 esztendős női kardozónak, a kertvárosi Kern Biankának.

A Tel-Aviv irányába mindig izgalmasnak számító becsekkolás ezúttal a körülményekhez képest gyorsan és zökkenőmentesen zajlott, köszönhetően az izraeli nagykövetségnek és biztonsági szolgálatnak, amely külön kezelte válogatottunkat. Túlsúlyt is egyedül az egyfajta csigaként a masszázságyát magával hordó Németh Kálmán gyúróért kellett fizetni, úgyhogy mindenki ügyesen, a súlyhatárokat precízen betartva pakolta be vívózsákáját. Természetesen a sajátját – miként azt a biztonságiak kérdéseire mindenki többször is megerősítette…

 

ferihegy[1]
A magyar küldöttség még Ferihegyen, Csampa Zsolt elnökkel és a magyar nemzeti zászlóval.
 
Az éjszakai repülőút is nyugodtan zajlott, majd az érkezéskor nem hagytuk magunkat eltéríteni. Történt ugyanis, hogy egy “Magyarország – Makrovilág” feliratú táblával kapcsoltak le bennünket még a poggyászkiadó pultnál. Örömmel üdvözöltük egymást, és csak a vívózsákok láttán konstatált zavart pillantásokat követően állapítottuk meg, hogy bizony, itt nem minket vártak… A reptér külső, érkezési oldalánál viszont már igen, és egy újabb, nagyjából egy órás buszutat követően megérkeztünk a jeruzsálemi Royal Hotelbe.
Ahol egy lélek sem fogadott bennünket a királyinak a legjobb indulattal sem nevezhető szálloda recepcióján. Negyed óra múlva azonban – köszönhetően az “otthoni” Kertész Dóra áldozatos munkájának – az előre bekészített szobakulcsokkal került elő egy hölgy, így itteni idő szerint reggel hat körül (egy óra az időeltolódás, odahaza ez ötnek felelt meg) ágyba kerültek a fiatalok és az idősebbek egyaránt. 
 
A pénteki program a pihenésé, a helyszínnel való ismerkedésé és a sabbaté, elvégre a hagyományos zsidó ünnep okán a történelmi városban péntek naplementétől szombat naplementéig gyakorlatilag megszűnik az élet – mindez okoz is majd fennforgást a junior Eb programjában, de erről majd később… 
 
noitorseta[1] Könnyű sétára azért jutott idő pénteken Jeruzsálemben: képünkön a kadet női tőrcsapat, Kondricz Kata, Kálmán Eszter, Pásztor Flóra és Tóth Janka.

Legközelebb szombaton jelentkezünk a helyszínről, míg vasárnap a kadet férfi tőrözők és női kardozók versenyével megkezdődik a jeruzsálemi Európa-bajnokság.  

2014. február 21.

Élő eredmények

Közelgő események

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

ÉLŐ EREDMÉNYEK

KÖZELGŐ ESEMÉNYEK