Pöltz Anna a 64-ben búcsúzott

dec 10, 2022 | Hírek

Pöltz Anna volt az egyedüli tőrvívónk, aki bejutott a belgrádi Világkupa-verseny 64-es főtáblájára, ahol nem sikerült továbbjutnia. Vasárnap a csapatverseny következik, hajrá, magyarok!

Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolga Pöltz Annának, az egyedüli 64 közé jutott magyarnak a belgrádi női tőr Világkupán. A Ludovika vívója ugyanis a világ közvetlen élmezőnyébe tartozó német Leonie Eberttel került szembe, és nem sikerült meglepetést szereznie, 15:6-os vereséget szenvedett. 

A Világkupa vasárnapi csapatversenyén a magyarok a 16 közé jutásért Svédországgal mérkőznek, majd a remélhető siker esetén a nyolcaddöntőben Lengyelország következhet. Hajrá, magyarok!

Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, Belgrád, 199 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Pöltz-Ebert (német) 6:15.

Végeredmény: 1. Alice Volpi (olasz), 2. Leonie Ebert (német), 3. Francesca Palumbo (olasz) és Lee Kiefer (amerikai), …59. Pöltz Anna, …77. Pásztor Flóra, …90. Mohamed Aida, …97. Kondricz Kata, …121. Mesteri Viktória, 122. Kovács Réka, …124. Wolf Eszter, …133. Nekifor Erika, …158. Orosházi Csilla, …160. Hanzl Lilla, …193. Tölgyesi Zsófia.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Nemzetközi Licence Igénylés 2026-2027

Tisztelt Egyesületek! A 2026/27-es szezonra megnyílt a nemzetközi licenc igénylési lehetőség. A FIE és az EFC szabályzatai szerint a versenyeken való részvételhez minden versenyzőnek, edzőnek és bírónak érvényes licenccel kell rendelkeznie. Az igényeket a szövetség...

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Élő eredmények

Közelgő események