Csöndes taskenti reggel

febr 11, 2023 | Hírek

Nem jutott magyar női kardozó a legjobb 16 közé a taskenti Világkupa-versenyen. A legjobban Pusztai Liza szerepelt, aki a 32-es táblán a tavalyi egyéni világbajnok japán Emurától kapott ki.   

Egyetlen győzelem jutott négy magyar női kardozónknak, noha világbajnok csapatunk három tagja, és a szülése és sérülése előtt olimpiai negyedik vívónk lépett pástra a taskenti Világkupa legjobb 64 versenyzője között. 

Pusztai Liza kis híján legyőzte az egyéni világbajnok Emurát.

Gyorsan tegyük hozzá, a három fiatal, Battai Sugár, Szűcs Luca és Pusztai Liza egyaránt igen szoros vereséget szenvedett. Márton Annát pedig vélhetően megviselte a rendkívül megterhelő utazás. Az első körben Sugi és Luca egyaránt 15:14-re kapott ki a lengyel Cieslartól, illetve a görög Gudurától. Pankát az amerikai Chamberlain győzte le 15:6-ra. Az a bizonyos egyetlen győzelem Lizához fűződik, aki 15:11-re verte az olasz Garganót. A legjobb 32 között sem vallott szégyent az év itthoni női vívója, sőt, kevésre volt egy nagy bravúrtól. A 2022-es, karói vb egyéni aranyérmesét, a japán Emurát igencsak megszorongatta, 13:15 lett a vége. 

Minden rosszban van valami jó – a magyaroknak így több ideje maradt a pihenésre a vasárnapi Világkupa csapatversenye előtt, melyen először szerepel vb-aranyérme óta a válogatott! Hajrá, magyarok!

Eredmények. Női kard egyéni Világkupa, Taskent, 150 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Pusztai-Gargano (olasz) 15:11, Márton-Chamberlain (amerikai) 6:15, Szűcs-Gudura (görög) 14:15, Battai-Cieslar (lengyel) 14:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Pusztai-Emura (japán) 13:15.

Végeredmény: 1. Deszpina Georgiadu (görög), 2. Teodora Gudura (görög), 3. Elizabeth Tartakovsky (amerikai) és Emura Miszaki (japán), …25. Pusztai Liza, …38. Márton Anna, …46. Battai Sugár, …56. Szűcs Luca, …68. Katona Renáta, …85. Beviz Dorottya. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

A munka megkezdődött

Maratoni elnökségi ülésen tárgyalta a testület a szezonnyitás ügyeit. Véglegesítették többek között a versenynaptárt, a válogatási elveket, a ranglisták pontszámításait, és még sok minden egyebet a most induló, 2026/27-es szezonnal kapcsolatosan.

Itt a 26/27-es versenynaptár!

Lesznek változások, a felnőtt ob-t nem karácsony előtt, hanem május legvégén rendezzük, hazai, felnőtt nemzetközi nagy versenyeink megmaradnak (párbajtőr GP, férfi kard vk), és a junior korosztályban női kard mellett férfi tőrben is lesz Budapesten vk-verseny. Itt a 2026/27-es tervezet!

2025/26: pipa – 2026/27: jöhet!

A junior és felnőtt világkupa-sorozat 2025/26-os, összesített éremtáblázatán ugyanúgy a negyedik helyen végzett Magyarország, miként a hongkongi világbajnokságon. Leszögezhetjük: a 2025/26-os szezonban is jól teljesített a magyar vívás.

Fényes a Sugár!

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Befejezésül a vb legeredményesebb szakága, a kard következik!

Félig tele a pohár, és „majdnem arany”

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Folytatjuk a párbajtőrrel, a cím részben plágium…!

Élő eredmények

Közelgő események