Vívóink az Év Sportolója választás élmezőnyében

febr 6, 2019 | Hírek

A Héraklész gála után az Év Sportolója választáson is a legjobbak közé kerültek vívóink. A hármas listán szerepel a kardcsapat, Osváth Richárd, a női kerekesszékes válogatott, és Beliczay Sándor.

Nemrégiben adták át az EMMI elismeréseit 2018 legjobb utánpótlás sportolóinak, a Héraklész-gálán a világ- és Európa-bajnok junior férfi párbajtőrcsapat első, az ifjúsági olimpiai bajnok Pusztai Liza és Rabb Krisztián második díjat kapott. 

A "kicsik": Koch Máté, Nagy Dávid, Debnár Gergely és Andrásfi Tibor, a junior Európa- és világbajnok magyar férfi párbajtőrcsapat.

Jövő héten a felnőttek következnek! Itt más a rendszer, ugyanis évtizedek óta a sportújságírók szavazatai alapján döntik el, kik legyenek a különböző kategóriákban az esztendő legjobbjai. Vívóink hagyományosan ott lehetnek a Nemzeti Színházban sorra kerülő gálán, és így lesz ez idén, egészen pontosan február 14-én is. A hét elején a megadott tízes listákat a beérkezett szavazatok alapján háromra csökkentették, és a magyar vívás négy kategóriában is érdekelt. 

És a "nagyok": Szilágyi Áron, Gémesi Csanád, Decsi Tamás és Szatmári András, az Európa-bajnok és vb-bronzérmes férfi kardcsapat.

Az egyéni sportágak csapatversenyében jelölték a férfi kardválogatottat. A Decsi Tamás, Gémesi Csanád Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású válogatott júniusban Európa-bajnoki aranyérmet nyert 27 esztendő után, majd júliusban világbajnoki bronzot szerzett. Decsi András együttese valúszínűsíthetően ezúttal nem állhat majd a képzeletbeli dobogó tetejére, elvégre nagyon nehéz elképzelni, hogy a szavazáson ne a téli olimpián aranyérmet szerző rövidpályás gyorskorcsolya válogatott végezzen az élen – teljes joggal. Ám az elismerés így is igen értékes, gratulálunk az idén és jövőre még nagyobb célokért küzdő magyar kardcsapatnak!

A fogyatékos kategóriákban “természetesen” ezúttal is szerepelnek rendkívül eredményes kerekesszékes vívóink. A hármas listán egyaránt ott van Osváth Richárd, a női kerekesszékes válogatott, és Beliczay Sándor mesteredző. A többit február 14-én meglátjuk!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Félig tele a pohár, és „majdnem arany”

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Folytatjuk a párbajtőrrel, a cím részben plágium…!

Tőr: közvetlenül a világelit mögött

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Ezúttal a tőrrel kezdünk!

Nemzetközi Licence Igénylés 2026-2027

Tisztelt Egyesületek! A 2026/27-es szezonra megnyílt a nemzetközi licenc igénylési lehetőség. A FIE és az EFC szabályzatai szerint a versenyeken való részvételhez minden versenyzőnek, edzőnek és bírónak érvényes licenccel kell rendelkeznie. Az igényeket a szövetség...

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események