Klasszisok a dobogó tetején

dec 5, 2020 | Hírek

Világklasszisok sikerével ért véget a sportcsarnokban a férfi és női kard Magyar Kupa újabb fordulója. Az egyaránt MTK-s egyéni világbajnok Szatmári András, illetve a vb-bronzérmes Márton Anna győzött

A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett kar Mk-n a férfiak mezőnyében Decsi Tamás kivételével valamennyi “nagyágyú” – azaz a világbajnoki ezüstérmes csapat tagjai – elindult, és ezúttal a másik “nehéztüzér”, Szatmári András nyerte a Magyarkupa-fordulót. A legutóbbi eseményen győztes Szilágyi Áronnak most a bronz jutott, míg Gémesi Csanád mindkét alkalommal a dobogó második fokára állhatott fel. A klasszisok dominanciája megkérdőjelezhetetlen, a két Mk-viadalon csak egymástól szenvedtek vereséget. Az egyéni vb-arany és -ezüstérmes Szatmári Andris veretlen csoportköre után a legszorosabb direkt kieséses asszójában 15:8-ra győzött – ritkán nyernek versenyt ilyen magabiztossággal. 

A nők mezőnyében Pusztai Liza továbbra is hiányzó, és ezúttal a “legújabb kori” női kardválogatott legfiatalabbja, Battai Sugár sem lépett pástra. Így a toronymagas favoritnak számító Márton Anna az MTK-nak, és a közös mesternek, Gárdos Gábornak duplázott, míg az ezüstérmet a tavalyi kadet világbajnok Szűcs Luca szerezte meg. 

Eredmények. Férfi kard egyéni Magyar Kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 48 induló. Végeredmény: 1. Szatmári András (MTK, edző: Gárdos Gábor), 2. Gémesi Csanád (Gödöllő), 3. Szilágyi Áron (Vasas) és Kaiser Balázs (UTE), 5. György Lehel (UTE), 6. Péch Miklós (MTK), 7. Kovács István (MTK), 8. Rabb Krisztián (Vasas). A döntőben: Szatmári-Gémesi 15:7.

Női kard egyéni Magyar Kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 35 induló. Végeredmény: 1. Márton Anna (MTK, edző: Gárdos Gábor), 2. Szűcs Luca (BVSC), 3. Katona Renáta (Vasas) és László Luca (UTE), 5. Beviz Dorottya (Vasas), 6. Várhelyi Kata (Honvéd), 7. Marleen Buitenhuis (holland), 8. Missurai Pálma (Vasas). A döntőben: Márton-Szűcs 15:6.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Egy arany, négy érem az U14-esektől

Egy arany- (Decsi Hunor), egy ezüst- (Dékány Máté) és két bronzérmet (Dancsok Levente, Wéber Rodé) nyertek a magyar fiatalok az olaszországi U14-es Európai fesztiválon, gratulálunk!

Kezdődik az U14 Európai fesztivál

Harmadszor rendeznek Európai fesztivált a legfiatalabb korosztálynak, ezúttal Olaszországban. A népes magyar delegáció reggel indult Budapestről, hajrá, fiatalok!

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Élő eredmények

Közelgő események