A női tőrözők is elkezdik

dec 9, 2021 | Hírek

A kardozók és a párbajtőrözők után a női tőrözők is megkezdik 2021/22-es Világkupa-szezonjukat. A hétvégén a Párizs melletti St. Maur-ban lesz egyéni és csapat Vk, természetesen magyar indulókkal.

A hét elején adtunk hírt arról, hogy jelenlegi egyes számú női tőrözőnk, Kreiss Fanni összeházasodott és kisbabát vár – akár ezt a gondolatmenetet is folytathatjuk a női tőrözők szezonnyitó párizsi Világkupa-versenye kapcsán. Fanni ugyanis ennek okán természetesen nem lesz ott St. Maur-ban, miként az olimpiai részvételt kivívó kvartett másik tagja, a bokaműtét után lábadozó Lupkovics Dóra sem. A tokiói tartalékra, Mohamed Aidára ezúttal csapatban nem számít Feczer Viktor vezető edző, ennek okán alaposan felforgatott négyes próbál majd helyt állni a vasárnapi csapatversenyen. 

Az egyre stabilabbnak tűnő, de a nemzetközi bravúrokkal eddig adós maradó Kondricz Katára, és az egyéniben, Tokióban, a francia klasszis Thibus ellen igencsak vitatott körülmények között vereséget szenvedő Pásztor Flórára hárul majd a vezér szerepe, mellettük Mesteri Viktória és Pöltz Anna kap helyet a csapatban. Tegyük azt is hozzá, hogy a mezőny nagyon erős, a nevezések alapján, most először a szezon során, a fegyvernem valamennyi meghatározó nemzete pástra lép. Úgyhogy a feladat adott, ám a “lecke” korántsem lesz könnyű…

Természetesen a vasárnapi csapatviadalt megelőzi a péntek-szombati egyéni, amelyre a fegyvernemhez, és napjaink áldatlan viszonyaihoz képest igen népes mezőny, közel 200 vívó nevezett. Ugyanakkor a párbajtőrhöz és a kardhoz hasonlóan ez a női szakág is nagy átalakuláson megy keresztül – a világranglista első 16 helyezettje közül 8 hiányzik, visszavonulás, szülés, illetve egyéb okok miatt. Az olimpiai bajnok amerikai Lee Kiefer és a tokiói negyedik helyezett olasz Alice Volpi ugyanakkor ott lesz Párizsban – többi fiatal “klasszisjelölttel” egyetemben. 

A magyaroknak természetesen nem lesz egyéniben sem könnyű dolguk, a fegyvernem helyzetére nagyon is jellemző, hogy a maximális, 12-es indulólétszám helyett csupán 9 vívónk indul, közte a 45 éves Mohamed Aida, és a nálánál is egy esztendővel idősebb Orosházi Csilla. A tokiói kvalifikáció kivívása nagy bravúrnak számított – nem tűnik egyszerűnek a folytatás sem… 

Mindenesetre és természetesen ezen a hétvégén is: hajrá, magyarok!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események