Munkatársunk helyszíni jelentése:
Lehetett fokozni azt, ami úgy tűnt, nehezen fokozható. A kadet és junior világbajnokság utolsó előtti versenynapján ugyanis két aranyérmet nyert az addig is remekül szereplő magyar küldöttség! Kadet párbajtőrben Nagy Blanka, illetve Pelle Domonkos állhatott a dobogó legmagasabb fokára, mindketten egész nap fantasztikusan vívtak! Gratulálunk nekik, és edzőiknek, Serra Bendegúznak, illetve László Istvánnak és Peterdi Andrásnak!
Világbajnokaink! A "nagy" Pelle Domnokos, és a "kicsi" Nagy Blanka. Gratulálunk!
A magyar küldöttség ezzel, a remélhetőleg ugyancsak eredményes zárónap előtt, máris elmondhatja magáról, hogy minden idők legsikeresebb korosztályos világbajnokságát zárja! Négy arany- és négy bronzéremnél tartunk, ennyi első helyezést korosztályos vb-n még sosem sikerült szerezni vívósportunk történetében. Gratulálunk minden érintettnek, és még nincs vége…!
Nagy Blanka aranyat érő találata a fináléban.
De idézzük fel a nap történéseit, ugyanis van mire visszaemlékezni. Az időrend és az udvariasság terén is kezdjük Nagy Blanka sztorijával. A debreceni tehetség a vb első csoportmeccsén kikapott egy kolumbiai vívótól. Majd a 32 közé kerülésért egyetlen találattal győzte le spanyol ellenfelét. Ettől kezdve viszont nem volt megállás! Serra Bendegúz tanítványa olyan természetességgel győzte le egymás után ázsiai, amerikai és európai ellenfeleit, hogy kétség sem férhetett az aranyérméhez. Ezt követően 15:11 volt a legszorosabb meccse, az elődöntőt 15:8-ra nyerte kanadai, a döntőt 15:10-re japán ellenfelével szemben. Az izgalom legkisebb jelét sem lehetett látni rajta, győzelmeit is higgadtan vette tudomásul, na jó, az utolsó tus után csak kiszakadt Blankából egy hangosabb kiáltás… Minderről így nyilatkozott újdonsült kadet világbajnokunk honlapunknak.
Serra Bendegúz és Nagy Blanka.
“Nem vagyok az a kiabálós típus… A végén viszont kiszakadtak belőlem az érzelmek, rendkívül boldog vagyok, hogy világbajnok lettem. Valahogy úgy vagyok ezzel, hogy izguljon az edző, izguljanak a szüleim, én próbálok a vívásra koncentrálni. Úgy kezdtem a napot, hogy vívjak minél többet, jussak minél előrébb, aztán majd meglátjuk. Viszont ahogy minél előrébb jutottam, egyre jobban élveztem az egészet, és ez az érzés kitartott a végéig. Nagyon büszke vagyok arra, hogy Battai Sugi után, második debreceniként világbajnok lettem, köszönöm mindenkinek, aki segített az ehhez vezető úton.”
Pelle Domonkos a döntőben elért egyik találata.
És akkor jöjjön a Pelle-sztori. Mert az sem volt gyenge… Kezdeném kivételesen egy személyes történettel. A Honvéd tehetségének a pályafutását a kezdetek óta rendkívüli figyelemmel kísérem. Amikor ugyanis a nevét leírtam az eredmények között, akkor a betűjavító program azt rendre átírta a számára értelmetlen “Pelle” szóról a “Melle” szóra… Így duplán kellett figyelni, nehogy így jelenjen meg a neve… Nos, mára a laptop is tudja, hogy ő Pelle Domonkos, annyiszor kellett leírni a nevét, hogy végül megtanulta és nem akarja módosítani… Mostantól még többször kell leírni majd! Peterdi András és László István közös tanítványa tust is alig kapott a csoportkörben, majd a direkt kieséses szakaszban szorosabb meccseken, de töretlenül haladt előre. A döntőben a virgin-szigeteki Schembrivel találkozott, akinek a története szintén megér egy misét… Nem elég a különleges nemzete, de nyolc között volt kadet férfi tőrben, szerencsére csak ezüstöt nyert kadet párbajtőrben, elindult mindkét junior versenyszámban és tőrcsapatban is. Éppen az ötödik versenynapját vívta zsinórban… Szerencsére, a végére elfáradt… Pontosabban ez a része kit érdekel, Domonkos az aranymeccs második felében parádés tusokkal fordított, és végül 15:13-ra győzött! Majd sikerét követően így nyilatkozott honlapunknak.
Peterdi András, Pelle Domonkos és László István. Nyerő hármas.
“Szenzációs nap volt, nem is nagyon találom a szavakat. Annyira akartam ezt a sikert, és ahogy haladtunk előre a versenyben egyre inkább akartam az aranyat. Különösebben nem is volt taktikám, csak az a cél lebegett a szemem előtt, hogy nyerjek. A döntő volt a legnehezebb asszóm, nem hogy nem vívtam még a virgin-szigetekivel, de még csak nem is láttam őt korábban… Nagyon kellemetlen stílusa volt, de a végére megtaláltam az ellenszert. Rendkívül boldog vagyok, sok minden történt velem a szezonban, de a vége nagyszerűen alakult! Köszönöm mindenkinek, aki segített mindebben!”
A többiekről röviden. Küldöttségünk legfiatalabbja, a 14 esztendős Horváth Lotti dicséretesen teljesített, szoros vereséggel búcsúzott a legjobb 64 között. Gachályi Gréta egy körrel később esett ki, hongkongi riválissal szemben. A férfiaknál Horváth Márk és Balázs Bence egyaránt a 64 között kapott ki riválisától.
A plovdivi korosztályos világbajnokság vasárnap a junior férfi és női párbajtőrözők csapatversenyével fejeződik be, hajrá, magyarok!
Eredmények. Kadet és junior világbajnokság, Plovdiv.
Kadet női párbajtőr, egyéni, 122 induló. A csoportmérkőzéseken: Nagy Blanka 5 győzelem/1 vereség, Gachályi Gréta 4/1, Horváth Lotti 4/2 (valamennyien továbbjutottak).
A legjobb 32 közé jutásért: Gachályi-Hillier (brit) 15:12, Nagy-Linares (spanyol) 15:14, Horváth-Yin (kanadai) 13:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Nagy-Eriksson (svéd) 15:11, Gachályi-Chen (hongkongi) 7:15.
Nyolcaddöntő: Nagy-Ratyna (lengyel) 15:6
Negyeddöntő: Nagy-Eleraky (egyiptomi) 15:9.
Elődöntő: Nagy-Xuan (kanadai) 15:8.
Döntő: Nagy-Homma (japán) 15:10.
Végeredmény: 1. Nagy Blanka (edző: Serra Bendegúz, válogatott edző: Galli Zsolt), 2. Homma Mizuki (japán), 3. Hung Li-Hsziang (tajpeji) …20. Gachályi Gréta, …42. Horváth Lotti.
Kadet férfi párbajtőr, egyéni, 151 induló. A csoportmérkőzéseken: Pelle Domonkos 6 győzelem/0 vereség, Horváth Márk 4/1, Balázs Bence 3/2 (valamennyien továbbjutottak).
A legjobb 64 közé jutásért: Horváth-Puhm (észt) 15:6, Balázs-Chen (tajpeji) 15:9.
A legjobb 32 közé jutásért: Pelle-Al Oulan (katari) 15:8, Horváth-Yuen (hongkongi) 11:15, Balázs-Cortini (olasz) 14:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Pelle-Zhang (kanadai) 15:13.
Nyolcaddöntő: Pelle-Kosztadinov (bolgár) 15:10.
Negyeddöntő: Pelle-Kim (koreai) 15:11.
Elődöntő: Pelle-Rami Rozpide (spanyol) 15:13.
Döntő: Pelle-Schembri (virgin-szigeteki) 15:13.
Végeredmény: 1. Pelle Domonkos (edző: László István és Peterdi András, válogatott edző: Peterdi András), 2. Kruz Schembri (virgin-szigeteki), 3. Rayan Rami Rozpide (spanyol) és Noam Duchene (francia), …41. Horváth Márk, …50. Balázs Bence.