Budapest lesz Európa kardközpontja!

jan 14, 2023 | Hírek

Ötoldalú megállapodást írt alá az Európai Vívó Szövetséggel Csampa Zsolt, az MVSZ elnöke. Az eseményen ott volt Gyulay Zsolt, a MOB első embere is. Budapest lesz a jövőben Európa kardközpontja!

Párizsban gyűlt össze a vívóvilág európai részének vezetősége, és nem csupán az ott zajló tőr Világkupa-verseny kapcsán. Az Európai Vívó Szövetség közelmúltban megválasztott elnöke, Giorgio Scarso kezdeményezésére kidolgoztak egy olyan munkaprogramot, amely többek között arról szól, hogy az európai nemzetek előrébb lépjenek az edzőképzésben, közös edzőtáborok szervezésében, a kontinens egységes nemzetközi képviseletében. 

A magyar tőrválogatott, középen Gyulay Zsolt MOB-elnök, Csampa Zsolt, szövetségünk elnöke és Tamás Henriette főtitkár.

Ebben a főszerepet három, a sportágban tradicionális nemzet, Magyarország, Franciaország és Olaszország vállalja majd, és Spanyolország is részt vesz a tervek megvalósításában. Az ezzel kapcsolatos szerződést magyar részről Csampa Zsolt, a Magyar Vívó Szövetség elnöke írta alá, aki ezt követően így nyilatkozott honlapunknak. “Szövetségünk vállalta azt, hogy a jövőben otthont ad a kardvívás nemzetközi edzőképzésének. Az erről szóló megállapodást az európai konföderáció mellett a további három nemzet képviselője írta alá, ugyanakkor a terv a projekt kiszélesítése az egész kontinensre. Vállaltuk továbbá azt, hogy az ezzel kapcsolatos szakmai, szervezési és adminisztrációs feladatokat is megoldjuk, szép és hasznos munka elé nézünk – legtradicionálisabb fegyvernemünk képviseletében. Most azonban sietek vissza szurkolni tőrözőinknek, akik nagyon szépen szerepelnek a Világkupa-versenyen.”

Négy nemzet vívószövetségének elnöke, és az európai szövetség vezetői írták alá a megállapodást, köztük Csampa Zsolt.

Az eseményen ott volt Gyulay Zsolt, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke is, aki ugyancsak nyilatkozott honlapunknak. “A Magyar Vívó Szövetség meghívását köszönettel fogadtam, és remek kezdeményezésnek tartom legeredményesebb olimpiai sportágunk újabb szerepvállalását. Ráadásul igen magas rangú kollégákkal találkoztam és beszélgettem, ugyanis itt volt az olasz sportminiszter és a francia olimpiai bizottság elnöke egyaránt. Természetesen a párizsi olimpia is szóba került az egyeztetéseknél. Ugyancsak ezzel kapcsolatosan napközben tudtam találkozni Habsurg Györggyel, hazánk franciaországi nagykövetével, úgyhogy igazán sűrű napot zárunk, remélhetőleg magyar vívósikerekkel!” 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Élő eredmények

Közelgő események