Dósa Dani és Kondricz Kata nyerte a tőr Magyarkupát

szept 28, 2019 | Hírek

A tőrözők Magyarkupa-fordulóval kezdték meg válogatási szezonjukat. A férfiaknál az abszolút favorit Dósa Dani magabiztosan győzött, a nőknél Kondricz Kata szép győzelmet aratott Kreiss Fanni ellen.

A felnőttek is megkezdték válogatási szezonjukat szeptember utolsó hétvégéjén. A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban a férfiak léptek először pástra. A nyári vb-csapatból hiányzott Mátyás Bálint, aki a hírek szerint edzőként, Kínában folytatja karrierjét, valamint Németh András, aki továbbra is Amerikában tanul. Frűhauf Benjámin súlyos sérüléséből lassan felépül, de ő sem állt rajthoz. Ennek függvényében Dósa Dániel toronymagas esélyesnek számított, és ennek megfelelően nyerte is a válogatót. A további érmeken a fiatalok – Tóth Gergely, Bellovicz Gábor és Nedeljkovic Mateja – osztoztak. 

A hölgyeknél nem volt hiányzó, valamennyi válogatott, illetve a válogatottságra aspiráló női tőröző pástra lépett. A döntőbe két favorit, Kreiss Fanni és Kondricz Kata jutott, ám a fináléban a kevésbé esélyes honvédos fiatal nagyon magabiztos győzelmet aratott a világranglistán legmagasabban rangsorolt magyarral, Fannival szemben. A két bronzérmes az ifjú Pöltz Anna, és az örökifjú Mohamed Aida lett.

Eredmények. Férfi tőr egyéni Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 42 induló. Végeredmény: 1. Dósa Dániel (Törekvés, edző: Szirmai Benedek), 2. Tóth Gergely (Törekvés), 3. Bellovicz Gábor (Honvéd) és Nedeljkovic Mateja (UTE), 5. Kovács Gergely (Törekvés), 6. Mészáros Tamás (UTE), 7. Szemes Gergő (FTC), 8. Szántay Benedek (Honvéd). A döntőben: Dósa-Tóth sérülés miatt visszalépett.

Eredmények. Női tőr egyéni Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 41 induló. Végeredmény: 1. Kondricz Kata (Honvéd, edző: Marco Goncalves), 2. Kreiss Fanni (UTE), 3. Mohamed Aida (UTE) és Pöltz Anna (MTK), 5. Hajas Nóra (Törekvés), 6. Tóth Janka (Törekvés), 7. Kókai Csilla (MTK), 8. Mesteri Viktória (UTE). A
döntőben: Kondricz-Kreiss 15:5.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Európa-bajnokság előtt – 3. rész, tőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Európa-bajnokság előtt – 2. rész, párbajtőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

FIGYELEM – TÁJÉKOZTATÁS!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a Diákolimpia ideje alatt, azaz a 2026.06.11-13 közötti időszakban az MVSZ-iroda zárva lesz. Megértéseteket előre is nagyon szépen köszönjük! Fodor Kende Mihály sportigazgató

Európa-bajnokság előtt – 1. rész, kard

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események