Más-más utat járt be egymással csaknem párhuzamosan a magyar férfi és a női kardcsapat, ám végül majdnem ugyanoda érkezett, a férfiak a hatodik, a nők az ötödik helyen végeztek.. Természetesen mindez nem tölthet el senkit sem megelégedettséggel, ugyanakkor a szezon első versenyéből messzemenő következtetéseket semmi esetre sem lehet, és nem is szabad levonni.
Talán annyit azért igen, hogy Szilágyi Áron nélkül nem ugyanolyan férfi kardválogatottunk, mint vele, ezt azonban eddig is pontosan tudtuk. Mi több, felfoghatjuk ezt a hatodik helyezést úgy is, hogy két, egyetlen tusos vereséget szenvedett a Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián, Szatmári András összeállítású válogatott, elvégre így történt. Kicsit a nyolcaddöntőben is aggódtunk a Kína elleni meccs okán, ám erre végül semmi ok nem volt, rutinos csapatunk kiegészülve a fiatal Rabb Krisztiánnal 45:35-re hozta a meccset. Az Irán elleni negyeddöntő viszont nem sikerült. A befejező szerepét Áron távollétében Szatmári Andris vállalta fel, de 44:44-nél a döntő tust Pakdaman adta be. A helyosztókon az Egyesült Államok elleni győzelemhez nem férhetett kétség (45:31), viszont az 5. helyért a régi rivális olaszok következtek. A fiatal itáliaiak ellen a közepén Szatmári fordított egy nagyot a jegyzőkönyv tanúsága alapján, ám a hajrá megint nem jött össze, 45:44-re az ellenfél győzött, így maradt a hatodik hely.
Világbajnok női kardcsapatunk (Katona Renáta, Szűcs Luca, Battai Sugár, Pusztai Liza) ezúttal az ötödik helyen végzett.
Miként világbajnok női csapatunknak is. Battai Sugár, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca először lépett pástra együtt a nagyszerű, kairói vb-aranyérem óta. A legjobb nyolc között – Kazahsztán 45:38-as legyőzése után – az olaszok következtek, miként Kairóban… Az eredmény ugyanakkor nem úgy alakult, az itáliaiak magabiztosan húzták be egy 45:36-tal a meccset. Persze, nem örült ennek vélhetően senki sem, ám inkább most alakuljon így, mint akkor… A folytatás az 5-8. helyért két győzelmet (Üzbegisztán 45:37, Azerbajdzsán, 40:45) hozott, és ez jelentette az ötödik helyet a magyaroknak.
Az algériai viszonyokra tökéletesen jellemző, hogy utóbbi, Azerbajdzsán elleni mérkőzés még javításunk pillanatában is fordítva szerepel a verseny hivatalos honlapján, ezért közültük korábban, hogy hatodik a női csapat. Az esti órákban tájékoztatta honlapunkat Gárdos Gábor vezetőedző, hogy éppen fordítva történtek az események, mint ahogy az szerepelt és szerepel a jegyzőkönyvben…
Eredmények. Férfi kardcsapat Világkupa, Algír, 24 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Kína 45:35 (Gémesi +8, Szatmári +6, Decsi +3, Rabb -7).
Negyeddöntő: Magyarország-Irán 44:45 (Gémesi +1, Szatmári 0, Decsi -2).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Egyesült Államok 45:31 (Szatmári +7, Gémesi +4, Rabb +3).
Az 5. helyért: Magyarország-Olaszország 44:45 (Szatmári +7, Gémesi -1, Rabb -7).
Végeredmény: 1. Korea, 2. Irán, 3. Németország, …6. Magyarország (Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Rabb Krisztián, Szatmári András).
Női kardcsapat Világkupa, Algír, 24 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Kazahsztán 45:38 (Battai +7, Pusztai 0, Katona 0).
Negyeddöntő: Magyarország-Olaszország 36:45 (Pusztai +6, Szűcs -4, Katona -4, Battai -7).
Az 5-8. helyért: Magyarország-Üzbegisztán 45:37 (Battai +5, Szűcs +4, Pusztai +2, Katona -3).
Az 5. helyért: Magyarország-Azerbajdzsán 45:40 (Battai +6, Pusztai +1, Katona -2).
Végeredmény: 1. Franciaország, 2. Olaszország, 3. Korea, …5. Magyarország (Battai Sugár, Katona Renáta, Pusztai Liza, Szűcs Luca).