Egyedül a Törekvés duplázott

jan 26, 2019 | Hírek

Öt klubba került a hat egyéni aranyérem a hatfegyvernemes országos bajnokságon, melyet a sportcsarnokban rendeztek. Duplázni egyedül a Törekvés tudott, három számban kadet korú győztest avattak.

(További fotók a facebook oldalunkon!)

Ahogy arra számítani lehetett – nagy létszámú és izgalmas versenyeket rendeztünk a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban. Pénteken bonyolították le a párbajtőr számok selejtezőit, és szombaton valamennyi fegyvernemben bajnokot avattak. A tőrt a Törekvés uralta, a nyolc dobogós helyből hatot szereztek meg, és a két győztes a kadet korú Mihályi Andor, illetve a favorit Hajas Nóra lett. Ugyancsak az esélyesek nyertek a máskor sok meglepetést tartogató párbajtőrben. Itt a férfiaknál a nemrégiben felnőtt Vk-döntős Nagy Dávid (Vasas) lett az első, míg a hölgyeknél a kadetként is junior ranglistát vezető Muhari Eszter (Honvéd). Kardban a hölgyeknél a Salt Lake City-ben, a felnőtt Vk-n szereplő Pusztai Liza távollétében az ugyancsak kadet Battai Sugi (TFSE) lett a bajnok, míg a férfiaknál az újpesti György Lehel nyakába akasztották az aranyérmet. 

Valamennyi érmesnek és helyezettnek gratulálunk, jöhetnek a vasárnapi csapatversenyek!

Eredmények. Junior országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok. 

Férfi párbajtőr egyéni, 132 induló. Végeredmény: 1. Nagy Dávid (Vasas, edző: Halla Péter), 2. Andrásfi Tibor (BVSC), 3. Bende Bence (Vasas) és Kauker Dominik (Tapolca), 5. Koch Máté (Vasas), 6. Bartkó Levente (MTK), 7. Keszthelyi Zsombor (AVA), 8. Nagy Marcell (Vasas). A döntőben: Nagy-Andrásfi 15:7.

Férfi tőr egyéni, 41 induló. Végeredmény: 1. Mihályi Andor (Törekvés, edző: Mazza Lorenzo), 2. Maior Mátyás (Törekvés), 3. Korom Erik (Törekvés) és Szemes Gergő (FTC), 5. Mendrey Tamás (UTE), 6. Madura Máté (FTC), 7. Bagdány Albert (Szigetszentmiklós), 8. Horváth Soma (FTC). A döntőben: Mihályi-Maior 15:14.

Férfi kard egyéni, 54 induló. Végeredmény: 1. György Lehel (UTE, edző: Gergácz László), 2. Urbán Tamás (BVSC), 3. Kaiser Balázs (UTE) és Kozmanovics Gábor (UTE), 5. Rabb Krisztián (Vasas), 6. Szlama Vilmos (Szigetszentmiklós), 7. Kóti Lóránd (Kárpáti), 8. Fröhlich Bálint (BVSC). A döntőben: György-Urbán 15:14.

Női párbajtőr egyéni, 85 induló. Végeredmény: 1. Muhari Eszter (Honvéd, edző: László István), 2. Borsody Emma (BVSC), 3. Fekete Laura (Honvéd) és Kardos Edina (Vasas), 5. Petri Renáta (AVA), 6. Büki Lili (Tata), 7. Lipthay Hanna (Vasas), 8. Salamon Réka (Alba Regia). A döntőben: Muhari-Borsody 15:14.

Női tőr egyéni, 50 induló. Végeredmény: 1. Hajas Nóra (Törekvés, edző: Szirmai Benedek), 2. Szántay Anna (Honvéd), 3. Kalocsai Virág (Törekvés) és Nekifor Erika (Törekvés), 5. Pöltz Anna (MTK), 6. Kalocsai Luca (Törekvés), 7. Wolf Eszter (Csomorkány), 8. Tóth Kata (Halásztelek). A döntőben: Hajas-Szántay 15:11.

Női kard egyéni, 45 induló. Végeredmény: 1. Battai Sugár (TFSE, edző: Dávid László), 2. Nagy Valentina (Honvéd), 3. Beviz Dorottya (Gödöllő) és Koós Gréta (Kárpáti), 5. Fenyősi Zita (Vasas), 6. Bérczy Dorottya (BVSC), 7. Széplaki Virág (UTE), 8. Pápai Viktória (UTE). A döntőben: Battai-Nagy 15:10.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események