Elhunyt Hajtman János

jan 8, 2020 | Hírek

Gyors lefolyású, gyógyíthatatlan betegségben, 62 éves korában elhunyt Hajtman János, a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia szakedzője, vívóversenyeink állandó segítője. A magyar vívósport gyászolja őt.

Hajtman János temetése 2020. január 14-én kedden 12.30 órakor lesz a békéscsabai Ligeti temetőben.

Forrás: beol.hu

Hajtman János mestere volt szakmájának, köztiszteletnek, megbecsülésnek örvendett a hazai és nemzetközi pástokon. Fiatalon lett vezetőedző Békéscsabán – városhoz mindig ragaszkodott -, s kitartó, áldozatos munkájának hála, az egykori „Gödörben” otthonra leltek a vívók. Tanítványai hazai és nemzetközi szinten is megállták helyüket.

Tőrben és párbajtőrben is nevelt korosztályos válogatottakat. Márton Péter, Fekete Gábor, Horváth Tamás, Hajtman Zoltán, Pusztai Péter is az ő tanítványaként vett részt világversenyeken. Itthon, magyar bajnoki címek, érmek dicsérték munkásságát. Hosszú évekig volt tagja a Magyar Vívó Szövetség legmagasabb szakmai szervezetének, az edzőbizottságnak. Néhány évig az utánpótlás férfi tőr válogatott vezetőedzője volt. A rendszerváltozás után vállalkozásba kezdett, céget alapított.

Ekkor sem szakadt el a vívástól, bár edzői tevékenységét szüneteltette, de cége vívófelszereléseket gyártott. A békéscsabai klub életében elnökként, támogatóként vett részt. Veterán vívóként tért vissza a pástra, világbajnoki döntőbe jutott. Amint tehette, visszatért a gyerekekhez, az edzői munkához. Társadalmi munkában nevelt új csoportot, fedezett fel újabb tehetségeket. Szövetségünk nagy versenyein a pástok és a felszerelések szakértőjeként segítette a munkát.

Tanítványaival annyira megszerettette a sportágat, hogy többen is követték a pályán. Fekete Gábor Amerikában vezet klubot, Ábelovszki Róbert a Testnevelési Egyetemen edzősködik. Békéscsabán a klub jelenlegi mestergárdája (Runa Andrea, Medgyesi István és Galli Zsolt) is tőle tanult. Nagy veszteség érte a békéscsabai klubot, a magyar vívósportot. Nyugodjék békében!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események