Elhunyt Hajtman János

jan 8, 2020 | Hírek

Gyors lefolyású, gyógyíthatatlan betegségben, 62 éves korában elhunyt Hajtman János, a békéscsabai Alföld Vívó Akadémia szakedzője, vívóversenyeink állandó segítője. A magyar vívósport gyászolja őt.

Hajtman János temetése 2020. január 14-én kedden 12.30 órakor lesz a békéscsabai Ligeti temetőben.

Forrás: beol.hu

Hajtman János mestere volt szakmájának, köztiszteletnek, megbecsülésnek örvendett a hazai és nemzetközi pástokon. Fiatalon lett vezetőedző Békéscsabán – városhoz mindig ragaszkodott -, s kitartó, áldozatos munkájának hála, az egykori „Gödörben” otthonra leltek a vívók. Tanítványai hazai és nemzetközi szinten is megállták helyüket.

Tőrben és párbajtőrben is nevelt korosztályos válogatottakat. Márton Péter, Fekete Gábor, Horváth Tamás, Hajtman Zoltán, Pusztai Péter is az ő tanítványaként vett részt világversenyeken. Itthon, magyar bajnoki címek, érmek dicsérték munkásságát. Hosszú évekig volt tagja a Magyar Vívó Szövetség legmagasabb szakmai szervezetének, az edzőbizottságnak. Néhány évig az utánpótlás férfi tőr válogatott vezetőedzője volt. A rendszerváltozás után vállalkozásba kezdett, céget alapított.

Ekkor sem szakadt el a vívástól, bár edzői tevékenységét szüneteltette, de cége vívófelszereléseket gyártott. A békéscsabai klub életében elnökként, támogatóként vett részt. Veterán vívóként tért vissza a pástra, világbajnoki döntőbe jutott. Amint tehette, visszatért a gyerekekhez, az edzői munkához. Társadalmi munkában nevelt új csoportot, fedezett fel újabb tehetségeket. Szövetségünk nagy versenyein a pástok és a felszerelések szakértőjeként segítette a munkát.

Tanítványaival annyira megszerettette a sportágat, hogy többen is követték a pályán. Fekete Gábor Amerikában vezet klubot, Ábelovszki Róbert a Testnevelési Egyetemen edzősködik. Békéscsabán a klub jelenlegi mestergárdája (Runa Andrea, Medgyesi István és Galli Zsolt) is tőle tanult. Nagy veszteség érte a békéscsabai klubot, a magyar vívósportot. Nyugodjék békében!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Vasasos aranyak junior kardban

A férfiaknál Farsang Bernát, a nőknél Csonka Dorottya nyerte a több meglepetést is hozó junior kard előválogatót, egyben Magyarkupa-fordulót az UTE vívótermében, gratulálunk!

Fióna hozta a magyar aranyat

A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!

TF-es és kertvárosi arany

A kadet kardozók Magyarkupa-fordulójában, egyben előválogatóján a férfiaknál a TFSE-s Tarpataky-Hary Botond, a nőknél a kertvárosi Szepesi Emília győzött, gratulálunk!

Itt az új FIE-naptár!

Hivatalossá vált a Nemzetközi Vívó Szövetség versenynaptára a 2026/27-es szezonra! A leglényegesebb változás, hogy gyakorlatilag nincs változás… Haza versenyeink száma viszont eggyel tovább nőtt!

Élő eredmények

Közelgő események