Egy évvel ezelőtt már versenyt rendeztek Gödöllő nagyszerű, új vívócsarnokában, egy héttel ezelőtt is onnan tudósítottunk, a kadetok kard európai körversenyéről. A névadó és az avató ünnepség ugyanakkor egészen szombat délutánig váratott magára, elsősorban a covid miatt. Már csak azért is fontos volt az óvatosság, mert a terem egyik névadója idős mester, akit hál’istennek magunk között tudhatunk, a 88 esztendős Batizi Sándor, aki többek között az olimpiai bajnok Bujdosó Imre mestere volt… A szombattól kezdve Batizi-Benkő Vívócsarnok névre hallgató teremben nyolc versenypástot építettek fel. A létesítmény több mint 600 millió forintos költségvetéssel készült el, melyből a kormány sportágfejlesztési programjának köszönhetően 525 millió forintot a Magyar Vívó Szövetség biztosított. A telket és a további összeget a gödöllői önkormányzat tette hozzá a minden igényt kielégítő kielégítő létesítményhez.
Batizi Sándor és Gémesi György iskolája a teremavatón.
A szombat délutáni teremavató egészen különleges volt. Gödöllő polgármestere, a korábbi válogatott kerettag kardvívó, Gémesi György, aki egy évtizedig a Magyar Vívó Szövetség elnöke volt, ismét vívóruhába öltözött. Korábbi mesterével, Batizi Sándorral rögtönzött egy iskolát úgy, hogy Sanyi bácsi látássérült, és évek óta egyikük sem fogott kardot a kezében. A megható, egyben látványos pillanatok után Csampa Zsolt, az MVSZ elnöke mondott beszédet. Ebben kiemelte, hogy a kormány sportágfejlesztési programjának köszönhetően ismét egy nagyszerű csarnokot avathatunk. Elmondta, hogy a jelenlegi, egyáltalán nem könnyű helyzetben is biztosítottnak látja a vívás itthoni helyzetét, és természetesen sok sikert kívánt a gödöllőieknek az új csarnokhoz.
Csampa Zsolt elnök mondott beszédet Gödöllőn.
Gémesi György érzelmes pillanatban mondta el köszöntőjét. Ő ugyanis az egyetlen vívó, aki a terem két névadójának, Benkő Tibornak, a gödöllői vívás megalapítójának és Batizi Sándornak egyaránt a tanítványa volt. Unokaöccse, az olimpia bronz-, világbajnoki ezüst- és Európa-bajnoki aranyérmes Gémesi Csanád, aki házigazdája volt az avató ünnepségnek, kiemelte, hogy eddig folyosóban, alagsorban próbálták tartani a lépést a többi egyesülettel. Mostantól kezdve új korszak kezdődik a MATE-GEAC életében, kívánunk hozzá sok sikert!
Gémesi Csanád nem csak a kardhoz ért…