Ferencvárosi aranyérmek

okt 4, 2020 | Hírek

A férfiaknál és a nőknél egyaránt ferencvárosi siker született a junior tőr Magyarkupa első fordulójában. Az esélyesek közé tartozó Szemes Gergő, illetve Zsoldosi Karolina lett az aranyérmes.

Eredmények. Junior férfi tőr Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsanrok, x induló. Végeredmény: 1. Szemes Gergő (FTC, edző: Szabó István), 2. Bagdány Albert (Szigetszentmiklós), 3. Mihályi Andor (Törekvés) és Tóth Gergely (Törekvés), 5. Madura Máté (FTC), 6. Horváth Soma (FTC), 7, Machek Vince (Honvéd), 8. Bálint Álmos (Törekvés). A döntőben: Szemes-Bagdány 15:7.

Junior női tőr Magyarkupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsanrok, 38 induló. Végeredmény: 1. Zsoldosi Karolina (FTC, edző: Szabados Kristóf), 2. Wolf Eszter (Csomorkány), 3. Nekifor Erika (Törekvés) és Zászkaliczky Piroska (Gödöllő), 5. Tölgyesi Zsófia (FTC), 6. Nagy Tímea (UTE) 7. Kovács Réka (Törekvés), 8. Zsoldosi Emília (FTC). A döntőben: Zsoldosi-Wolf 15:9.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Útra kelt vb-csapatunk első csoportja

Elrepültek, elsők, de nem fecskék, pláne nem „madarak”. A női párbajtőrözők (a kiemelt Muhari Eszter kivételével) és a férfi tőrözők Pekingen keresztül repültek pénteki indulással, és szombati érkezéssel Hongkongba. Hajrá, magyarok!

Puha ágak, kemény csaták

Az olimpia mellett a világbajnokság csapatversenye az egyetlen olyan vívóesemény, ahol a direkt kieséses tábla kialakításakor semmiféle sorsolás nincs, a világranglistán elfoglalt helyezések alapján kap mindenki ellenfelet. Lehet tehát elemezni, videózni, no meg számolgatni.

Média óra – vb-indulás előtt

Sajtóbeszélgetésen találkoztak a magyar vívóválogatott tagjai a média képviselőivel a hongkongi világbajnokság előtt. Pénteken indul az első csoport, a vb július 22-én kezdődik, hajrá, magyarok! 

Hongkongi kedvcsináló

Egy héttel a hongkongi világbajnokság rajtja előtt az évtized, azaz a 2020-as évek eddigi három, magyar szempontból egyaránt kimagaslóan sikerült vb-jének legszebb pillanatait idézzük fel – mintegy kedvcsinálóként!

Mohamed Aida is a Hall of Fame-ben

Beválasztotta a Nemzetközi Vívó Szövetség a sportági Hall of Fame-be az 50 évesen is aktív, tőröző világklasszist, Mohamed Aidát, aki 17 esztendősen nyerte első érmét világversenyen, és 48 évesen a legutóbbit! Gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események