Galgóczy Tamás és Katona Renáta nyerte a bécsi válogatót

ápr 16, 2023 | Hírek

Hatalmas magyar dominanciát hozott a bécsi, U23-as kard európai körverseny. Az esemény beszámított a hazai válogatásba, így ott volt a teljes második vonal. Galgóczy Tamás és Katona Renáta győzött. 

Bécsben rendezték meg azt a kard U23-as európai körversenyt, amely a magyar válogatásba is beszámított. A férfiaknál a világbajnoki ezüstérmes férfi kardcsapat tagjait leszámítva mindenki ott volt az osztrák fővárosban, és a mieink ennek megfelelően valóban hazai válogatóvá tették az osztrák eseményt.  Galgóczy Tamás nyerte a versenyt, megelőzve válogatott kerettag társait. 

A nőknél a világbajnok Katona Renáta győzött, és itt is a magyarok dominálták az eseményt, a legjobb nyolc közé a két fegyvernemben mindösszesen 13 hazai jutott a legjobbak közé, gratulálunk!

Eredmények. Férfi kard egyéni U23-as európai körverseny, hazai válogató, Bécs, 75 induló. Végeredmény: 1. Galgóczy Tamás (DEAC, edző: Gulácsi Ferenc), 2. Rabb Krisztián (Vasas), 3. Iliász Nikolász és Péch Miklós (MTK), 5. Kiss Benedek (MATE-GEAC), 6. Péch Kornél (KVSE), 7. Lukas Chiari (osztrák), 8. Kossuth Bálint (UTE). A döntőben: Galgóczy-Rabb 15:9.

Női kard egyéni U23-as európai körverseny, hazai válogató, Bécs, 39 induló. Végeredmény: 1. Katona Renáta (Vasas, edző: Boros György), 2. Beviz Dorottya (KVSE), 3. László Luca (UTE) és Emma Nejkova (bolgár), 5. Marleen Buitenhuis (holland), 6. Bata Edua (GEAC), 7. Pápai Zoé (UTE), 8. Bognár Liza (Vasas). A döntőben: Katona-Beviz 15:5.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Itt a 26/27-es versenynaptár!

Lesznek változások, a felnőtt ob-t nem karácsony előtt, hanem május legvégén rendezzük, hazai, felnőtt nemzetközi nagy versenyeink megmaradnak (párbajtőr GP, férfi kard vk), és a junior korosztályban női kard mellett férfi tőrben is lesz Budapesten vk-verseny. Itt a 2026/27-es tervezet!

2025/26: pipa – 2026/27: jöhet!

A junior és felnőtt világkupa-sorozat 2025/26-os, összesített éremtáblázatán ugyanúgy a negyedik helyen végzett Magyarország, miként a hongkongi világbajnokságon. Leszögezhetjük: a 2025/26-os szezonban is jól teljesített a magyar vívás.

Fényes a Sugár!

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Befejezésül a vb legeredményesebb szakága, a kard következik!

Félig tele a pohár, és „majdnem arany”

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Folytatjuk a párbajtőrrel, a cím részben plágium…!

Tőr: közvetlenül a világelit mögött

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Ezúttal a tőrrel kezdünk!

Élő eredmények

Közelgő események