Három tőrözőnk betegen vívott Acapulcóban

máj 8, 2023 | Hírek

Korábban beszámoltunk róla: vírus támadta meg a magyar férfi tőrcsapatot az acapulcói Világkupán. A válogatott végül a 13. helyen végzett, Szabó István edző a helyszínről tájékoztatott a részletekről.

A puszta tényről vasárnap éjjel értesültünk. Az olimpiai kvalifikációs férfi tőrcsapat Világkupa nyitányán, Acapulcóban csaknem az egész válogatott betegen lépett pástra, és így végzett a válogatott a 13. helyen. A nem túl kellemes részletekről a helyszínen tartózkodó válogatott edző, Szabó István számolt be honlapunknak hétfőn – még mindig Acapulcóból. 

Szabó István ugyanazt vacsorázta, mint tanítványa, Szemes Gergő. Utóbbi – társaihoz hasonlóan – rosszul lett, de így is vállalta a vívást a csapatversenyen.

“Az egyéni versenyt követő este lett rosszul Szemes Gergő, Dósa Dani és Frűhauf Beni. Nekik kellett a másnapi csapaton is pástra lépniük. Továbbá ugyancsak bekapta a vírust az egyéniben induló Mihályi Andor, valamint a csapat gyúrója, Schöck Vilmos is. Én Gergővel a hivatalos szállodában együtt vacsoráztam. Ugyanazt ettük, Gergő az éjszaka folyamán belázasodott, famenése lett és hányással küszködött – nekem kutya bajom se lett. Tán még nála is legyengültebb állapotban került elő reggelre Dósa Dani, de a többiek sem voltak sokkal jobban… Fogalmunk nincs, mi történhetett, természetesen nem ittunk csapvizet, igyekeztünk mindenre odafigyelni. Sajnos, Dani alig bírt lábra állni, mindent megtett Gergővel egyetemben a csapatért, de Dósát többször is le kellett cserélni, ráadásul a helyére beálló Beni sem volt egészséges… Mindez egyáltalán nem magyarázkodás a tizenharmadik hely okán, bennünket bánt legjobban ez az egész, egészségesen akár el is kaphattuk volna a hongkongiakat a nyolcaddöntőben. De majd legközelebb!”

Szabó István mexikói idő szerint korán reggel tájékoztatta honlapunkat, és bízott abban, hogy az ottani idő szerint délutáni indulásig mindenki jobban lesz. A menetrend alapján a mieink kedd délután érkeznek haza – reméljük a körülményekhez képest jó állapotban… Jobbulást kívánunk ez úton is!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Itt a 26/27-es versenynaptár!

Lesznek változások, a felnőtt ob-t nem karácsony előtt, hanem május legvégén rendezzük, hazai, felnőtt nemzetközi nagy versenyeink megmaradnak (párbajtőr GP, férfi kard vk), és a junior korosztályban női kard mellett férfi tőrben is lesz Budapesten vk-verseny. Itt a 2026/27-es tervezet!

2025/26: pipa – 2026/27: jöhet!

A junior és felnőtt világkupa-sorozat 2025/26-os, összesített éremtáblázatán ugyanúgy a negyedik helyen végzett Magyarország, miként a hongkongi világbajnokságon. Leszögezhetjük: a 2025/26-os szezonban is jól teljesített a magyar vívás.

Fényes a Sugár!

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Befejezésül a vb legeredményesebb szakága, a kard következik!

Félig tele a pohár, és „majdnem arany”

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Folytatjuk a párbajtőrrel, a cím részben plágium…!

Tőr: közvetlenül a világelit mögött

Hongkongban az elmúlt héten nemcsak a vb ért véget, hanem lezárult a 2025/26-os világranglista is. Ezt elemezzük magyar szempontból, fegyvernemenként részletezve. Ezúttal a tőrrel kezdünk!

Élő eredmények

Közelgő események