Horváth Gergő és Szűcs Luca nyerte a junior Mk-fordulót

nov 22, 2021 | Hírek

Junior férfi kard Magyarkupa-fordulót rendeztek vasárnap az UTE vívótermében. A férfiaknál Horváth Gergő (Honvéd), a nőknél Szűcs Luca (BVSC) szerezte meg az aranyérmet. 

Eredmények. Junior férfi kard Magyar Kupa, UTE vívóterem, 60 induló. Végeredmény: 1. Horváth Gergő (Honvéd, edző: Ravasz Etele), 2. Tóth Bertalan (TFSE), 3. Szabó Márton (KVSE) és Tóth Patrik (BVSC), 5. K Szabó Mátyás (Interfencing Debrecen), 6. Avarkeszi Dániel (BVSC), 7. Bányay Endre (Interfencing Debrecen), 8. Bíró Hugó (Vasas). A döntőben: Horváth-Tóth 15:10.

Junior női kard Magyar Kupa, UTE vívóterem, 47 induló. Végeredmény: 1. Szűcs Luca (BVSC, edző: Bódy István, Bódy Benjámin), 2. Beviz Dorottya (Vasas), 3. Domonkos Emese (Vasas) és Missurai Pálma (Vasas), 5. Fenyősi Zita (Vasas), 6. Báthory Kata (Vasas), 7. Kónya Csenge (Interfencing Debrecen), 8. Simon Petronella (Interfencing Debrecen). A döntőben: Szűcs-Beviz 15:7.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Nemzetközi Licence Igénylés 2026-2027

Tisztelt Egyesületek! A 2026/27-es szezonra megnyílt a nemzetközi licenc igénylési lehetőség. A FIE és az EFC szabályzatai szerint a versenyeken való részvételhez minden versenyzőnek, edzőnek és bírónak érvényes licenccel kell rendelkeznie. Az igényeket a szövetség...

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Élő eredmények

Közelgő események