Klasszisok a dobogó tetején

dec 5, 2020 | Hírek

Világklasszisok sikerével ért véget a sportcsarnokban a férfi és női kard Magyar Kupa újabb fordulója. Az egyaránt MTK-s egyéni világbajnok Szatmári András, illetve a vb-bronzérmes Márton Anna győzött

A Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendezett kar Mk-n a férfiak mezőnyében Decsi Tamás kivételével valamennyi “nagyágyú” – azaz a világbajnoki ezüstérmes csapat tagjai – elindult, és ezúttal a másik “nehéztüzér”, Szatmári András nyerte a Magyarkupa-fordulót. A legutóbbi eseményen győztes Szilágyi Áronnak most a bronz jutott, míg Gémesi Csanád mindkét alkalommal a dobogó második fokára állhatott fel. A klasszisok dominanciája megkérdőjelezhetetlen, a két Mk-viadalon csak egymástól szenvedtek vereséget. Az egyéni vb-arany és -ezüstérmes Szatmári Andris veretlen csoportköre után a legszorosabb direkt kieséses asszójában 15:8-ra győzött – ritkán nyernek versenyt ilyen magabiztossággal. 

A nők mezőnyében Pusztai Liza továbbra is hiányzó, és ezúttal a “legújabb kori” női kardválogatott legfiatalabbja, Battai Sugár sem lépett pástra. Így a toronymagas favoritnak számító Márton Anna az MTK-nak, és a közös mesternek, Gárdos Gábornak duplázott, míg az ezüstérmet a tavalyi kadet világbajnok Szűcs Luca szerezte meg. 

Eredmények. Férfi kard egyéni Magyar Kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 48 induló. Végeredmény: 1. Szatmári András (MTK, edző: Gárdos Gábor), 2. Gémesi Csanád (Gödöllő), 3. Szilágyi Áron (Vasas) és Kaiser Balázs (UTE), 5. György Lehel (UTE), 6. Péch Miklós (MTK), 7. Kovács István (MTK), 8. Rabb Krisztián (Vasas). A döntőben: Szatmári-Gémesi 15:7.

Női kard egyéni Magyar Kupa, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 35 induló. Végeredmény: 1. Márton Anna (MTK, edző: Gárdos Gábor), 2. Szűcs Luca (BVSC), 3. Katona Renáta (Vasas) és László Luca (UTE), 5. Beviz Dorottya (Vasas), 6. Várhelyi Kata (Honvéd), 7. Marleen Buitenhuis (holland), 8. Missurai Pálma (Vasas). A döntőben: Márton-Szűcs 15:6.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

2500 vívó, 70 pást, megszámlálhatatlan élmény

Erről szól a Diákolimpia. Legkisebbektől a legnagyobbakig (mármint magasságban), kardtól párbajtőrön át a tőrig és a kerekesszékesekig, az amatőröktől a klasszissá nőtt „nagyokig”: minden és mindenki ott volt – ezúttal a Hungexpón. 

Európa-bajnokság előtt – 3. rész, tőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Európa-bajnokság előtt – 2. rész, párbajtőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

FIGYELEM – TÁJÉKOZTATÁS!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a Diákolimpia ideje alatt, azaz a 2026.06.11-13 közötti időszakban az MVSZ-iroda zárva lesz. Megértéseteket előre is nagyon szépen köszönjük! Fodor Kende Mihály sportigazgató

Európa-bajnokság előtt – 1. rész, kard

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Élő eredmények

Közelgő események