Kovács Tamás és Szlovenszky Lajos Bay Béla-díjas

máj 6, 2023 | Hírek

A Magyar Sport Napja alkalmából 18 ember érdemeit, eredményeit és munkásságát ismerték el. Bay Béla-díjat kapott két vívó mesteredző, Kovács Tamás és Szlovenszky Lajos, szívből gratulálunk!

A Magyar Távirati Iroda összefoglalója alapján a díjátadó ünnepségen megtartott beszédében Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter kiemelte: a sporttársadalom hozzásegít Magyarország védképességének visszaépítéséhez. Szalay-Bobrovniczky úgy fogalmazott, a sportnak és a sportban dolgozó szakembereknek nagy szerepe van annak a polgári, társadalmi, civilizált textúrának a fenntartásában és üzemeltetésében, amely az utánpótlást képező fiatalokat garantálja a honvédség számára. „A sportról sokféleképpen kell és lehet is gondolkodnunk, az azonban bizonyos, hogy a sport olyan fontos tulajdonságokra tanít meg, mint a küzdeni tudás, az alázat, valamint a közösségben való viselkedés” – mondta a miniszter.

Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár a köszöntő beszédében azt emelte ki, hogy a Magyar Sport Napja alkalmából pénteken díjazott 18 szakember különféle életutat és életpályát járt be, ezekben viszont közös pont, hogy mindannyian azért dolgoznak, hogy Magyarországon a sport mindenki számára elérhető legyen, akár hivatásos, akár amatőr szinten. „Ez a nap pedig arról szól, hogy mindenkit megünnepeljünk, aki a sportban és a sportért dolgozott, vagy dolgozik az országban” – fogalmazott az államtitkár.

Kovács Tamás (középen) és Szlovenszky Lajos (tőle balra) Bay Béla-díjat vehetett át a Magyar Sport Napja alkalmából.

A Puskás Arénában rendezett ünnepségen kiemelkedő edzői tevékenységért és nevelő-oktató munkáért Bay Béla-díjat vehetett át Kovács Tamás, a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) korábbi sportigazgatója, a kerekesszékes vívó-válogatott korábbi szövetségi kapitánya, a Magyar Vívó Szövetség korábbi főtitkára és szövetségi kapitánya, valamint Szlovenszky Lajos vívó mesteredző, korábbi válogatott edző, a Magyar Vívó Szövetség előző szakmai alelnöke. 

A Magyar Vívó Szövetség ez úton is szívből gratulál Kovács Tamásnak és Szlovenszky Lajosnak a kitüntetéséhez!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Vasasos aranyak junior kardban

A férfiaknál Farsang Bernát, a nőknél Csonka Dorottya nyerte a több meglepetést is hozó junior kard előválogatót, egyben Magyarkupa-fordulót az UTE vívótermében, gratulálunk!

Fióna hozta a magyar aranyat

A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!

TF-es és kertvárosi arany

A kadet kardozók Magyarkupa-fordulójában, egyben előválogatóján a férfiaknál a TFSE-s Tarpataky-Hary Botond, a nőknél a kertvárosi Szepesi Emília győzött, gratulálunk!

Itt az új FIE-naptár!

Hivatalossá vált a Nemzetközi Vívó Szövetség versenynaptára a 2026/27-es szezonra! A leglényegesebb változás, hogy gyakorlatilag nincs változás… Haza versenyeink száma viszont eggyel tovább nőtt!

Élő eredmények

Közelgő események