Kun Anna ismét dobogón – ezúttal bronzosan

máj 20, 2023 | Hírek

Tovább folytatja kimagasló szezonját Kun Anna. Első számú női párbajtőrözőnk ezúttal a fujairahi, olimpiai kvalifikációs egyéni Világkupán állhatott ismét dobogóra. Gratulálunk neki és mesterének!

Ha egyszer egy üzlet beindul! Nagyjából két éve pörgött fel Kun Anna felnőtt karrierje. Addigra 25 esztendős volt, és tehetségként tartották számon, ám nem tudott nyolc közé jutni Világkupán, világversenyen. Igaz, közte volt csaknem két covidos szezon, ám fogyni kezdett a tatai vívó türelme. Ám, szerencsénkre, nem fogyott el teljesen, köszönhetően elsősorban neki, no meg mesterének, nevelőedzőjének Plásztán Attilának. 

Kazanyi helyezéssel indultak az “új idők” Annának, és röpke két év alatt a világ egyik legjobb párbajtőrözőjévé nőtte ki magát! És ez egyáltalán nem túlzás! A mostani Világkupa előtt a világranglista negyedik helyén állt, és ezzel az eredményével hátrébb bizonyosan nem kerül… Ebben a szezonban állt már a dobogó valamennyi fokán, és ezúttal is kimagaslóan vívott, egészen sima győzelmekkel menetelt el az elődöntőig. 

Kun Anna a szezon során negyedszer állhatott dobogóra Vk-versenyen.

Méghozzá nem is akármilyen ágon…! “Nyitófalatnak” az olasz Bozza elég rágós volt, de egy 15:12-vel sikerült rajta “lenyelni”. A folytatás pedig lenyűgözően alakult. 15:11 a svájci Brunner, majd 15:7 a világelső koreai válogatott tagja, Kang ellen. Végül a negyeddöntőben egy laza 15:10 a budapesti egyéni világbajnok, a szezonban Katarban GP-t nyerő, brazil Moellhausennel szemben. Ezzel az érem összejött, a fényesítése már nem, a világ, jelenlegi “másik legjobbja” a hongkongi Kong 15:11-re legyőzte őt. A harmadik helyhez természetesen csak gratulálni lehet neki és mesterének, valamint Somfai Péter válogatott edzőnek. 

Ezt meg is tettük, majd Kun Anna eztán így válaszolt honlapunknak, miután megkérdeztük, hogy hatodik Vk-érmének is tud-e ugyanúgy örülni: “Persze, nagyon örülök, hiszen ezekért a sikerekért vívunk, ezeket szerintem nem lehet megunni. Már csak azért sem, mert tényleg jó napom volt, reggel úgy ébredtem, hogy szeretnék dobogós lenni, és ezt sikerült is teljesítenem. Ráadásul bejöttek az akcióim, minden úgy ment, ahogy terveztem, egészen az elődöntőig. Ott a hongkongi, sajnos, jobb volt, bosszantott is egy kicsit, de majd legközelebb… Most jöhet a csapat, úgy érzem, mi készen állunk, izguljanak az esélyesek, nekünk nincs vesztenivalónk!”

A többiekről. Muhari Eszter két szoros meccset vívott, az egyiket sikerült 15:13-ra megnyernie, a másikon ugyanennyire kapott ki a japán Szatótól, így ő a 32-ben búcsúzott. A harmadik főtáblás magyar, Kardos Edina a 64-ben esett ki. 

Vasárnap a nagyon fontos csapatverseny következik, a mieink Büki Lili, Kun Anna, Muhari Eszter, Wimmer Dorina összeállításban szerepelnek, és az esetleges nyolcaddöntőben minden bizonnyal Ukrajnával találkoznak majd. Hajrá, magyarok! 

Eredmények. Női párbajtőr egyéni Világkupa, Fujairah, 226 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Kun-Bozza (olasz) 15:12, Muhari-Luty (francia) 15:13, Kardos-Rizzi (olasz) 7:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Kun-Brunner (svájci) 15:11, Muhari-Szato (japán) 13:15.

Nyolcaddöntő: Kun-Kang (koreai) 15:7.

Negyeddöntő: Kun-Moellhausen (brazil) 15:10.

Elődöntő: Kun-Kong (hongkongi) 11:15.

Végeredmény: 1. Song Sera (koreai), 2. Kong Man Wai Vivien (hongkongi), 3. Kun Anna (edző: Plásztán Attila, válogatott edző: Somfai Péter) és Gaia Traditi (olasz), …21. Muhari Eszter, …39. Kardos Edina, …83. Wimmer Dorina, …86. Büki Lili, …88. Tóth Jázmin, …112. Nagy Blanka, …185. Fekete Bosziljka.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Négyen a legjobb 64-ben

Tették a dolgukat legjobbjaink a kolumbiai férfi párbajtőr Grand Prix selejtezőjében! A kiemelt Nagy Dávid és Koch Máté mellett Andrásfi Tibor és Kovács Gergely is simán bejutott a főtáblára.

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Marosi József temetése

Tőrben és párbajtőrben egyaránt olimpiai érmes klasszisunk, Marosi József temetése május 14-én lesz.

Értékes ötödik helyek, kis szépséghibával

Mindkét tőrcsapatunk az ötödik helyen végzett az isztambuli világkupa-versenyen. Maga az eredmény nagyon értékes, ugyanakkor a hölgyek nagy esélyt szalasztottak el a negyeddöntőben.

Élő eredmények

Közelgő események