Szinte az első pillanattól az utolsóig vezetett az egész nap nagyszerű formában vívó Kun Anna a dohai Grand Prix-negyeddöntőjében. A fiatal, tatai hölgy eddig egyszer jutott Vk-versenyen nyolc közé, úgyhogy bátran kijelenthető, hogy eddigi legértékesebb nemzetközi sikere kapujában volt. Ezúttal nem sikerült belépnie rajta Plásztán Attila tanítványának, ám nyilvánvaló, hogy egyre közelebb kerül hozzá.
Kun Anna egyetlen tusra volt a katari dobogótól.
Abban a bizonyos negyeddöntőben ha nem is fölényesen, de végig vezetett az észt Differt ellen, ám a vívóidő vége felé az észt egyenlített, és a hosszabbításban bevitte a győztes tust (13:14). Ezzel Anna a hetedik helyen zárt, azonban odáig remek asszókkal jutott el. A nap azzal kezdődött számára, hogy javában melegített az olasz Clerici elleni asszóra készülve, amikor megkeresték a hírrel, hogy ellenfelének a hazautazáshoz szükséges tesztje pozitív lett, így természetesen nem állhat ki ellene. Anna szellemiségére jellemző, hogy a 32 közé jutást érő infó hallatán nem örömködni kezdett, hanem annyit mondott: “Remélem, nincs komolyabb baja szegénynek…”
Így aztán számára kezdődött a magyarok közül legkésőbb a verseny, olyannyira, addigra már rajta kívül csak Siklósi Gergely volt versenyben a mieink közül… Anna klubtársa, Büki Lili tudott kettejükön kívül asszót nyerni a 64-es főtáblán, az észt Loitot győzte le 15:10-re, majd a korábban egy nagyon szoros meccsen Gnám Tamarát is legyőző (13:14), a kiemeltek közé tartozó lengyel Knapik-Miazgától szenvedett vereséget 15:7-re. A férfiaknál a Geri mellett pástra lépő másik három társ nem tudott nagyot alkotni. Andrásfi Tibi a a svájci Bayardtól (9:15), Bányai Zsombor a hongkongi Fongtól (9:15), Koch Máté a holland R. Tulentől kapott ki 11:15).
Anna a nyolcaddöntőben ilyen tusokkal iskolázta le a cseh Bieleszovát.
De térjünk vissza Annára! Kun Anna a 32 között szerezte meg talán legértékesebb skalpját. Végig magabiztosan vezetve, nagyszerű vívással iskolázta le az olaszok kétszeres egyéni világbajnokát és olimpiai ezüstérmesét, Fiamingót. Ezt még simább győzelem követte a nyolcaddöntőben, méghozzá a két évvel ezelőtti junior Európa-bajnok cseh Bieleszova ellenében (15:8). És ezután jött az a bizonyos, Differt elleni negyeddöntő, amellyel kezdtük beszámolónkat. Zárjuk viszont az Annáról szóló részt azzal, hogy a hazai után a nemzetközi pástokon is egyre többször igazolja tehetségét – úgyhogy, gratulálunk, csak így tovább!
Végül pedig ejtsünk szót olimpiai ezüstérmesünkről, Siklósi Gergelyről. Geri nagyon tudatosan építette fel asszóit, az észt Bobrovnak és az amerikai Ramireznek sem volt sok esélyellene. Ne tévesszen meg senkit az utóbbi elleni, 12:11-es eredmény sem, az utolsó tizedmásodpercekben hozta ilyen szorosra a meccset az amerikai. A nagyon tehetséges olasz Di Veroli ellen viszont fordult a kocka. A nyolcaddöntőben szinte végig az itáliai vezetett, és Geri mindent megpróbált, de nem sikerült egyenlítenie, csak felzárkóznia. A vége 12:15 lett, ami összességében egy 10. helyezést ért.
Olimpiai ezüstérmesünk, Siklósi Geri ezúttal nyolcaddöntőig jutott.
“Úgy vettem észre, hogy az olasz nagyon alaposan felkészült Geriből, végig ő irányította az asszót, és végre tudta hajtani az elképzeléseit. Mi még azért most merülünk bele a szezonba, fel kell építeni ismét a munkánkat, de ismerve Geri tudatosságát, biztos vagyok benne, hogy ezzel nem is lesz semmi probléma.” – értékelt a mester, és egyben a válogatott edzője, Dancsházy-Nagy Tamás.
Kun Anna hetedik helyével zárult tehát magyar szempontból a katari Grand Prix, és a fegyvernemnek sok pihenője nem lesz, két hét múlva a hölgyek Barcelonában, az urak Szocsiban lépnek pástra egyéni, illetve csapat Világkupán.
Eredmények. Férfi párbajtőr egyéni Grand Prix, Doha, 165 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Siklósi-Bobrov (észt) 15:9, Bányai-Fong (hongkongi) 9:15, Andrásfi-Bayard (svájci) 9:15, Koch-R. Tulen (holland) 11:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Siklósi-Ramirez (amerikai) 12:11.
Nyolcaddöntő: Siklósi-Di Veroli (olasz) 12:15.
Végeredmény: 1. Yannick Borel (francia), 2. Aymerick Gally (francia), 3. Federico Vismara (olasz) és Davide Di Veroli (olasz), …10. Siklósi Gergely, …36. Bányai Botond, …40. Koch Máté, …43. Andrásfi Tibor, …80. Bakos Bálint, 81. Nagy Dávid.
Női párbajtőr egyéni Grand Prix, Doha, 120 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Kun-Clerici (olasz) mérkőzés nélkül, Büki-Loit (észt) 15:10, Gnám-Knapik-Miazga (lengyel) 13:14.
A legjobb 16 közé jutásért: Kun-Fiamingo (olasz) 15:10, Büki-Knapik-Miazga (lengyel) 7:15.
Nyolcaddöntő: Kun-Bieleszova (cseh) 15:8.
Negyeddöntő: Kun-Differt (észt) 13:14.
Végeredmény: 1. Katrina Lehis (észt), 2. Nelli Differt (észt), 3. Marie-Florence Candassamy (francia) és Erika Kirpu (észt), …7. Kun Anna (edző: Plásztán Attila, válogatott edző: Kovács Iván), …27. Büki Lili, …59. Gnám Tamara, …74. Muhari Eszter, …106. Kardos Edina.