Lupkovics Dóri nyolcaddöntős!

jan 26, 2019 | Hírek

Lupkovics Dóri szerepelt legjobban a St-Maur-i női tőr egyéni Világkupán. A Honvéd 25 esztendős versenyzője pályája legszebb felnőtt eredményét érte el a nyolcaddöntőbe jutással, gratulálunk!

A sikeresnek mondható péntek után a szombat nem kezdődött túl jól a Párizs melletti St-Maur-ban rendezett női tőr Világkupa-versenyen. A 64-es főtáblán ugyanis a 42 esztendős Mohamed Aida nagyon “megkínozta” a kiemelt orosz Tripapinát, ám végül a hosszabbításban egyetlen tussal, 12:11-re kikapott. Utána újpesti klubtársa, Kreiss Fanni következett, akinek előző napi remek formája tovaillant – 15:6-os vereséget szenvedett az amerikai Blow-tól. Utána viszont Marco Goncalves két honvédos tanítványa egyaránt magabiztos győzelmet aratott, Kondricz Kata a francia Catarzit 15:9-re, Lupkovics Dóri az amerikai Tieut 15:10-re verte. Az első kör zárásaként a súlyos térdsérülése után visszatérő Pásztor Flórának a viágklasszis orosz Deriglazova túl erősnek bizonyult (8:15).

Lupkovics Dóri nyolcaddöntőig jutott St-Maurban.

A 32 között Kata az ugyancsak világklasszis francia Thibusszal nem bírt (6:15), Dóri viszont parádés győzelmet aratott – nagy hátrányból fordított 15:12-re az ugyancsak kiemelt olasz Mancini ellen, és nyolcaddöntőbe kerülésével pályafutása talán legértékesebb egyéni eredményét könyvelheti el. A folytatásban a korábban már említett Tripapina következett – bár csak Aida nyerte volna azt az egytusos asszót… -, ám ellene már elfogyott az erő, 8:15 lett a vége. 

Dórinak így is gratulálunk az eredményéhez, és jöhet a nagyon fontos vasárnapi csapatverseny!

Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, St-Maur, 196 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Lupkovics-Tieu (amerikai) 15:10, Kondricz-Catarzi (francia) 15:9, Kreiss-Blow (amerikai) 6:15, Mohamed-Tripapina (orosz) 11:12, Pásztor-Deriglazova (orosz) 8:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Lupkovics-Mancini (olasz) 15:12, Kondricz-Thibus (francia) 6:15.

Nyolcaddöntő: Lupkovics-Tripapina (orosz) 8:15.

Végeredmény: 1. Inna Deriglazova (orosz), 2. Alice Volpi (olasz), 3. Francesca Palumbo (olasz) és Ysaora Thibus (francia), …15. Lupkovics Dóra, …22. Kondricz Kata, …37. Kreiss Fanni, 57. Mohamed Aida, …78. Mesteri Viktória, …93. Zámbó-Gólya Fruzsina, …142. Tóth Janka.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Muhari Eszter újabb remek ezüstje!

A budapesti Westend GP után Muhari Eszter a medellini párbajtőr Grand Prix-n is nagyszerű ezüstérmet nyert, kimagasló vívással! A férfiaknál Koch Máté lett hatodik, neki is gratulálunk!

Női párbajtőr GP: háromból három!

A medellini párbajtőr Grand Prix-n három magyar vívó indult, és mindhárman bejutottak  64-es főtáblára. Muhari Eszter kiemeltként, Büki Lili és Nagy Blanka a selejtezőket követően

Négyen a legjobb 64-ben

Tették a dolgukat legjobbjaink a kolumbiai férfi párbajtőr Grand Prix selejtezőjében! A kiemelt Nagy Dávid és Koch Máté mellett Andrásfi Tibor és Kovács Gergely is simán bejutott a főtáblára.

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Élő eredmények

Közelgő események