Nagy Kristóf nyert, Battai duplázott

máj 19, 2019 | Hírek

A debreceni Battai Sugár a kadet után a junior kard előválogatót is megnyerte a Vasas Kovács Pál vívótermében. A junior férfiak mezőnyében az újpesti Nagy Kristóf győzött, gratulálunk!

Eredmények. Junior férfi kard előválogató, Vasas, Kovács Pál vívóterem, 50 induló. Végeredmény: 1. Nagy Kristóf (UTE, edző: Gergácz László), 2. Kaiser Balázs (UTE), 3. Horváth Gergő (Honvéd) és Szántó Zoltán (Vasas), 5. Pintér Levente (Honvéd), 6. Máttyus Levente (Vasas), 7. Baaken Mátyás (KVSE) és Ondrik Konrád (BVSC). A döntőben: Nagy-Kaiser 15:14.

Junior női kard előválogató, Vasas, Kovács Pál vívóterem, 37 induló. Végeredmény: 1. Battai Sugár (Interfencing, edző: Dávid László), 2. Keszei Kira (Honvéd), 3. Szűcs Luca (BVSC) és Nagy Valentina (Honvéd), 5. Missurai Pálma (Gödöllő), 6. Pótz-Nagy Fanni (BVSC), 7. Báthoty Kata (Vasas), 8. Spiesz Anna (Vasas). A döntőben: Battai-Keszei 15:2.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

GP-rekord: 11 magyar a 64-ben!

A világ legjobb 352 férfi párbajtőrözője indult a budapesti Westend Prix selejtezőjében. Szombaton a 64-ig jutottak el, ahová tizenegy magyar került, ami rekordnak számít a verseny történetében.

Arany és bronz Athénból!

Micsoda nap! Battai Sugár arany-, Szűcs Luca bronzérmet nyert az athéni női kard egyéni világkupa-versenyen. Szenzációs siker, két magyar a dobogón, gratulálunk a vívóknak és az edzőknek!

Dósa Dani sérülten lett nyolcaddöntős

A kairói férfi és női tőr egyéni világkupa-versenyen a magyarok közül Dósa Dániel szerepelt a legjobban, sérült csuklóval jutott el a nyolcaddöntőig. Vasárnap a csapatversenyek következnek.

Elhunyt Marosi József

Olimpiai ezüst- és bronzérmes vívónk, Marosi József 91 évesen elhunyt. Azon különleges sportolók közé tartozott, aki két fegyvernemben, párbajtőr- és tőrcsapatban is dobogóra állhatott az 1956-os, melbourne-i olimpián. 

Szomorú szombat – jöjjön a vasárnap!

Győzelem nélkül zárták férfi kardozóink a padovai világkupaverseny 64-es tábláját. Vasárnap következik a csapatverseny – lehet javítani. 

Élő eredmények

Közelgő események