Négy magyar a taskenti főtáblán

febr 10, 2023 | Hírek

Három világbajnok kardozónk (Pusztai Liza, Battai Sugár, Szűcs Luca) mellett a korábbi egyéni vb-bronzérmes Márton Anna jutott a legjobb 64 közé a taskenti női kard egyéni Világkupa-versenyen.  

Minden jó, ha jó a vége. Rendkívül kalandos körülmények között, de minden magyar és minden felszerelés megérkezett végül Taskentbe, a női kard Világkupa-sorozat újabb helyszínére. Az üzbég főváros Salt Lake City helyére ugrott be a programba, és nagyon erős mezőny jött össze az ázsiai helyszínen. 

Márton Anna és Pusztai Liza már a csoportkör után a 64-es főtáblára jutott.

Hat magyar vívó lépett pástra, közte a világbajnok csapat tagjai hiánytalanul, illetve a januárban GP-döntővel visszatérő Márton Anna. Hosszú évek után először fordult elő, hogy nem szerepelt vívónk a kiemeltek között – reméljük, a szezon végére már ez is másként alakul. Most, minden esetre ez történt, de mindkét, korábban kiemelt klasszisunk, Márton Anna és Pusztai Liza már a csoportkör után közvetlenül a főtáblára jutott – mehettek pihenni…

A világbajnok társak közül a két fiatal, Szűcs Luca és Battai Sugár egy direkt kieséses asszó után követhette őket, mindketten nagyon simán jutottak a legjobb 64 közé. Nem sikerült ugyanez Katona Renátának és Beviz Dorottyának, ők a sikeres csoportkör után a 96 között búcsúztak. 

Folytatás szombaton, hajrá, magyarok!

Eredmények. Női kard egyéni Világkupa, Taskent, 150 induló. A csoportmérkőzéseken: Márton Anna 6 győzelem/0 vereség, Pusztai Liza 5/1 (a legjobb 64 közé jutottak), Katona Renáta 4/1, Battai Sugár 4/1, Szűcs Luca 4/2, Beviz Dorottya 3/3 (valamennyien továbbjutottak). 

A legjobb 96 közé jutásért: Beviz-Au (hongkongi) 15:7.

A legjobb 64 közé jutásért: Szűcs-Wator (lengyel) 15:5, Battai-Klein (francia) 15:7, Katona-Takasima (japán) 12:15, Beviz-Komascsuk (ukrán) 9:15.

Szombaton a legjobb 32 közé jutásért: Márton-Chamberlain (amerikai), Pusztai-Gargano (olasz), Szűcs-Gudura (görög), Battai-Cieslar (lengyel).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Európa-bajnokság előtt – 3. rész, tőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Európa-bajnokság előtt – 2. rész, párbajtőr

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

FIGYELEM – TÁJÉKOZTATÁS!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a Diákolimpia ideje alatt, azaz a 2026.06.11-13 közötti időszakban az MVSZ-iroda zárva lesz. Megértéseteket előre is nagyon szépen köszönjük! Fodor Kende Mihály sportigazgató

Európa-bajnokság előtt – 1. rész, kard

Jövő kedden, június 16-án kezdődik az Európa-bajnokság a franciaországi Antonyban, Párizs elővárosában. Névsorban, fegyvernemenként, szakáganként nézzük végig a magyar esélyeket – vezetőedzői nyilatkozatokkal.

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események