Munkatársunk helyszíni jelentése:
Az történt Madridban, amire nem nagyon számítottunk. Mert olyan, persze, előfordul, hogy egy verseny nem pontosan úgy alakul, ahogy szerettük volna. Most azonban az történt, hogy klasszisaink olyan körülmények között búcsúztak, hogy igazából hozzájuk sem mertünk szólni, annyira meg lehetett érteni a helyzetüket…
Az egyéni olimpiai kvalifikációs Világkupa-versenyen öt vívónk jutott a főtáblára, ám az első körben Iliász Nikolász, Gémesi Csanád és Rabb Krisztián egyaránt búcsúzott, igazából egyiküknek sem volt komoly esélye a legjobb 32 közé jutásra.
Szilágyi Áron és Pakdaman egyaránt ünnepelte az utolsó tust, a bíró az iráni javára döntött.
A két legjobb magyar kardozó, a háromszoros olimpiai és világbajnok Szilágyi Áron és Szatmári András viszont elindult a szokásos módján, azaz az érmek irányába. Aztán az ő szombati sorsuk viszont furcsán alakult. Kezdjük a sort Szilágyi Áronnal, elvégre ez így van rendjén egy világklasszis esetében. Áron két 15:9-es győzelemmel jutott el a nyolcaddöntőig, amikor az iráni Pakdamannal került szembe. Vele vívta a tokiói játékokon a negyeddöntőt, és ezúttal is 8:4-re, majd 14:11-re is vezetett a Vasas vívója. Aztán 14:14-nél egy legalábbis kétes találat zárta az asszót, amelyet a bíró az ellenfél javára adott meg. Persze, azt senki sem kéri, hogy mindenképpen a javunkra ítéljenek egy ilyen helyzetben, ám az azért legalábbis furcsa volt, hogy a videózást követően Áron ellen ítéltek, mert utólag sem így tűnik a találat. Nem is viselte egykönnyen mindezt sem ő, sem az edzője, Decsi András, ám a történteken természetesen nem lehetett változtatni. Ezek után Árontól óvatosan érdeklődtünk, miként fogadja mindezt. A válasza lakonikus, ám érthető volt: “Rosszul”…
Szatmári András így örült Oh legyőzését követően.
Szatmári András másik történetet írt. Egyéni világbajnokunk és vb-ezüstérmesünk a Világkupa-szezon során harmadszor jutott be a nyolc közé. Ráadásul nem akármilyen úton. Az teljesen rendben volt, hogy az amerikai Maczkiewicz (15:9) és Beka Bazadze (15:7) legyőzésével a 16 közé került. Utána viszont Oh Szandzsuk következett, márpedig a koreai a világ egyik legjobbja, egyéni világbajnok és hosszú sérülése után szöuli GP-győzelemmel tért vissza. Andris viszont 7:2-re, majd 12:9-re is vezetett, viszont a koreai klasszis innen 12:14-re fordított. Ám még nem volt vége, Gárdos Gábor tanítványa adta az utolsó három tust, és ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A folytatásban azonban a francia Pianfetti 15:10-re legyőzte, és ezzel a hatodik helyen végzett. Az asszó után nem sokkal ő sem nyilatkozott szívesen, ám később a következőket mondta: “Talán az volt a gond, hogy rövid időm volt a regenerálódásra a nyolcaddöntő és a negyeddöntő között. A koreai Oh legyőzése rengeteg energiát vett ki belőlem, és nagyjából húsz perccel később kellett újra pástra lépnem. Fejben nem voltam készen, úgyhogy felemás érzéseim vannak. Megvertem a világ egyik legjobbját, de nem lettem érmes.”
Majd legközelebb… Elvégre vasárnap jön a csapatverseny, hajrá, magyarok!
Eredmények. Férfi kard egyéni Világkupa, Madrid, 240 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Szilágyi-J. Patrice (francia) 15:9, Szatmári-Mackiewicz (amerikai) 15:9, Gémesi-Pakdaman (iráni) 8:15, Iliász-Alsamlan (kuvaiti) 6:15, Rabb-Oh (koreai) 8:15.
A legjobb 16 közé jutásért: Szilágyi-Singh (indiai) 15:9, Szatmári-B. Bazadze (grúz) 15:7.
Nyolcaddöntő: Szatmári-Oh (koreai) 15:14, Szilágyi-Pakdaman (iráni) 14:15.
Negyeddöntő: Szatmári-Pianfetti (francia) 10:15.
Végeredmény: 1. Szandro Bazadze (grúz), 2. Riccardo Nuccio (olasz), 3. Enrico Berre (olasz) és Maxime Pianfetti (francia), …6. Szatmári András (edző: Gárdos Gábor, válogatott edző: Decsi András)…9. Szilágyi Áron, …44. Iliász Nikolász, …53. Gémesi Csanád, …62. Rabb Krisztián, …69. Decsi Tamás, …105. Galgóczy Tamás, …139. Horváth Gergő, …178. Kossuth Bálint.