Szilágyi Áron bronzérmes, Márton Anna hetedik Szöulban

ápr 29, 2023 | Hírek

Szilágyi Áron bronzéremmel kezdte a párizsi olimpiai kvalifikációs sorozatot, a szöuli kard Grand Prix-n állhatott a dobogó harmadik fokára. A nők versenyében Márton Anna a hetedik helyen végzett!

Szilágyi Áron halad, halad tovább. Ötödik egyéni olimpiai részvétele – egyelőre maradjunk csak ennyiben… -, Párizs felé máris megtette az első lépést. Méghozzá jelentőset. A világranglistába másfélszeres szorzószámmal beszámító, szöuli kard egyéni Grand Prix-n, az olimpiai kvalifikációs sorozat első állomásán nagyon értékes bronzérmet szerzett. A Vasas háromszoros olimpiai bajnoka két, “bemelegítőnek” nevezhető győzelem – a hongkongi Leung (15:11) és az olasz Repetti (15:7) ellen -, a nyolcaddöntőben alaposan megküzdött egy másik olasz “újhullámossal”, Nuccióval. A 15:14-es siker után az éremért a németből amerikaivá lett, még mindig csak 18 éves amerikai “csodagyerek”, Colin Heathcock következett, és Áron jelezte felé- nem először -, hogy azért még a vitathatatlan tehetsége ellenére bőven akad tanulnivalója… (15:7). Az érem ezzel már biztos volt, és a négy között a hazaiak térdsérülését követően visszatérő klasszisa, Oh Szandzsuk következett. Ezúttal a koreai sztár bizonyult jobbnak (6:15), ám Áronnak, és edzőjének, Decsi Andrásnak ismét, sokadszor is jár a gratuláció nagyszerű eredményéért!

Áron ezúttal sem maradt érem nélkül.

Áront a doppingvizsgálatot követően értük el, és bajnokunk így nyilatkozott honlapunknak: “Vegyes érzelmeim vannak a nappal kapcsolatosan. Akadtak különlegesen jó percek, ennek nevezném a Repetti és Heathcock elleni vívásomat. Aztán voltak küzdelmes pillanatok is… Nuccio stílusát egyébként sem szeretem, most is alaposan meg  kellett vele szenvednem, de sikerült. A koreai egy külön történet. Hosszú sérülés után tért vissza, sem ebben, sem az előző szezonban nem találkoztam vele. Márpedig ő külön dimenzió. Ellene külön, és alaposan fel kell készülni, és én ezt most elmulasztottam. Minden esetre alaposan az eszembe véste, hogy ezt többet ne tegyem meg… Összességében a bronzéremmel természetesen elégedett vagyok, jó belépő mindez Párizs felé, jöhet a következő feladat, immár a csapattal!”

Szilágyi Áron az éremért leiskolázta a fiatal amerikai Heathcockot.

A másik két, főtáblára jutó magyar férfi kardozónak nem sok babér termett, Szatmári András a koreai Hától (7:15), Iliász Nikolász az olasz Torrétól szenvedett vereséget (10:15) a 64 között. 

Márton Anna ismét a legjobb nyolc közé jutott.

A nők versenyében a magyarok közül Márton Anna szerepelt a legjobban, aki a hetedik helyen végzett. Gárdos Gábor tanítványa szülését és sérülését követően januárban tért vissza a pástra, és harmadszor jutott nyolc közé jelentős állomáson. Közelít a világranglistán a kiemelt helyekhez – azaz, a legjobb úton halad a sikeres visszatéréshez. Tokiói olimpiai negyedik helyezettünk az első két asszóját simán hozta az olasz Viale (15:4), illetve a bolgár Ilijeva ellen (15:14). A nyolcaddöntőben a junior korú francia Mouroux nagyon megnehezítette a dolgát, de Panka 15:14-re győzött. A negyeddöntőben az ukrán világklasszis, Olga Harlan jobbnak bizonyult (7:15), de a magyarnak jár a nagy gratuláció!

Egyre jobb formába lendül Pusztai Liza is, aki ezúttal a nyolcaddöntőig jutott. A kiemelt, már Vk-versenyt is nyerő olasz Crisciót (15:13) győzte le a 64-ben, majd egy japán, Fukusima következett (15:12). A 16 között egy másik olasz, Passaro állította meg (13:15). Battai Sugár a 32 között a tavalyi egyéni világbajnok japán Emurától kapott ki (6:15), míg Katona Renáta szoros meccsen maradt alul a 64-ben a francia Rifkiss-szel szemben (13:15). 

Eredmények. Férfi kard egyéni Grand Prix, Szöul, 163 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Szilágyi-Leung (hongkongi) 15:11, Szatmári-Ha (koreai) 7:15, Iliász-Torre (olasz) 10:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Szilágyi-Repetti (olasz) 15:7. 

Nyolcaddöntő: Szilágyi-Nuccio (olasz) 15:14.

Negyeddöntő: Szilágyi-C. Heathcock (amerikai) 15:7.

Elődöntő: Szilágyi-Oh (koreai) 6:15.

Végeredmény: 1. Oh Szandzsuk (koreai), 2. Szandro Bazadze (grúz), 3. Szilágyi Áron (edző és válogatott edző: Decsi András) és Matteo Neri (olasz), …35. Szatmári András, …50. Iliász Nikolász, …65. Gémesi Csanád, …104. Decsi Tamás, …109. Rabb Krisztián.

Női kard egyéni Grand Prix, Szöul, 156 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Márton-Viale (olasz) 15:4, Battai-Maxwell (brit) 15:12, Pusztai-Criscio (olasz) 15:13, Katona-Rifkiss (francia) 13:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Márton-Ilijeva (bolgár) 15:10, Pusztai-Fukusima (japán) 15:12, Battai-Emura 6:15.

Nyolcaddöntő: Márton-Mouroux (francia) 15:14, Pusztai-Passaro (olasz) 13:15.

Negyeddöntő: Márton-Harlan (ukrán) 7:15.

Végeredmény: 1. Teodora Gudura (görög), 2. Sara Balzer (francia), 3. Olga Harlan (ukrán) és Emura Miszaki (japán), …7. Márton Anna (edző és válogatott edző: Gárdos Gábor), …16. Pusztai Liza, …25. Battai Sugár, …50. Katona Renáta, …79. Szűcs Luca.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

A KVSE és a Vasas a kadet kardbajnok

A férfiaknál a Kertváros, a nőknél a Vasas nyerte a kadet kard országos csapatbajnokságot, gratulálunk!

Vk-nyolcadik a férfi tőrcsapat

Nyolcadik helyen végzett a Dósa Dániel, Mihályi Andor, Szemes Gergő, Tóth Gergely összeállítású férfi tőrcsapat a párizsi Világkupán. 

Nyolcaddöntők a tuniszi Grand Prix-n

Szűcs Luca és Katona Renáta révén nyolcaddöntő helyezések jutottak kardozóinknak a tuniszi férfi és női kard egyéni Grand Prix-n. 

Hetedik a női tőrcsapat

Hetedik helyen végzett a Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Nekifor Erika, Pásztor Flóra összeállítású női tőrcsapat a hongkongi Világkupán.

Kadet bronzérmek Pozsonyból 

Petrovszki Áron egyéniben, a Szilárd Anna, Rónaszéki Izabella, Horváth Lotti, Terhes Hanna összeállítású válogatott csapatban bronzérmet nyert a kadet párbajtőr európai körversenyen Pozsonyban.

Élő eredmények

Közelgő események