Teljes tarolás Heidenheimben

dec 10, 2022 | Hírek

Arany- ezüst- és bronzérmet nyertek a magyarok a heidenheimi kadet női párbajtőr európai körversenyen! Gachályi Gréta, Terhes Hanna és Nagy Blanka remekelt a nagy mezőnyben, gratulálunk!

Elképesztő dominanciát bizonyított a magyar női párbajtőr válogatott a heidenheimi kadet európai körversenyen! A dobogó valamennyi fokán a mieink állhattak, ráadásul az ötödik helyen is hazai vívó végzett. A versenyt Gachályi Gréta nyerte, Terhes Hanna lett az ezüstérmes, Nagy Blanka bronzot nyert, Horváth Lotti pedig az ötödik helyen végzett, gratulálunk a remek eredményhez!

Galli Zsoltot kértük meg, hogy beszéljen a szép napról, már csak azért is, mert ő a korosztály válogatott edzője, emellett az aranyérmes Gachályi Gréta mestere. “Nagyon büszke vagyok a lányokra, extrán teljesítettek. Külön öröm, hogy Hanna és Lotti esetében serdülőről és újoncról beszélünk, ami arra jogosít fel, hogy hosszú távon is rendben lehet az utánpótlásunk. Gréti pedig egy kis megingás után megint remekül vívott, Blankával vívott egyedül szoros asszót, úgyhogy ma tényleg minden nagyszerűen alakult. Remélem, holnap is így lesz, jöhet a csapatverseny!”

Terhes Hanna, Gachályi Gréta és Nagy Blanka. Gratulálunk!

Eredmények. Kadet női párbajtőr európai körverseny, Heidenheim, 233 induló. A legjobb 32 közé jutásért: Nagy-Gorbacsuk (ukrán) 15:11, Kozma-Szpiridonova (ukrán) 15:11, Papp-Szilágyi-Ohon (ukrán) 15:12, Gachályi-Szymanska (lengyel) 15:5, Terhes-Cejnarova (cseh) 15:10, Jakobi-Nieczkowska (lengyel) 15:11, Horváth-Nüsseler (német) 15:10, Berényi-Kubik (lengyel) 12:15, Buczkó-Badea (román) 10:15, Nébald-Baldassa (olasz) 12:15, Szilárd-Gomez Lopez (spanyol) 13:14. 

A legjobb 16 közé jutásért: Nagy-Riadi (svájci) 15:10, Kozma-Papp-Szilágyi 15:10, Gachályi-Torrego Alvarez (spanyol) 15:4, Terhes-Kunisch (német) 15:10, Horváth-Jakobi 15:10.

Nyolcaddöntő: Nagy-Amati (olasz) 15:1, Gachályi-Kozma 15:7, Terhes-Testa (olasz) 15:14, Horváth-Szics (ukrán) 15:10.

Negyeddöntő: Nagy-Lozano (spanyol) 15:12, Gachályi-Gomez Lopez (spanyol) 15:8, Terhes-Horváth 15:12.

Elődöntő: Gachályi-Nagy 15:14, Terhes-Koh (szingapúri) 15:13.

Döntő: Gachályi-Terhes 15:9.

Végeredmény: 1. Gachályi Gréta (edző és válogatott edző: Galli Zsolt), 2. Terhes Hanna (edző: Kosztopulosz Beatrix, válogatott edző: Galli Zsolt), 3. Nagy Blanka (edző: Serra Bendegúz, válogatott edző: Galli Zsolt) és Koh (szingapúri), 5. Horváth Lotti (edző: Kovács Attila, válogatott edző: Galli Zsolt), …12. Kozma Luca, …22. Jakobi Júlia, …24. Papp-Szilágyi Luca, …44. Nébald Franciska, 45. Buczkó Gréta, …47. Szilárd Anna, …60. Berényi Rebeka.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Muhari Eszter újabb remek ezüstje!

A budapesti Westend GP után Muhari Eszter a medellini párbajtőr Grand Prix-n is nagyszerű ezüstérmet nyert, kimagasló vívással! A férfiaknál Koch Máté lett hatodik, neki is gratulálunk!

Női párbajtőr GP: háromból három!

A medellini párbajtőr Grand Prix-n három magyar vívó indult, és mindhárman bejutottak  64-es főtáblára. Muhari Eszter kiemeltként, Büki Lili és Nagy Blanka a selejtezőket követően

Négyen a legjobb 64-ben

Tették a dolgukat legjobbjaink a kolumbiai férfi párbajtőr Grand Prix selejtezőjében! A kiemelt Nagy Dávid és Koch Máté mellett Andrásfi Tibor és Kovács Gergely is simán bejutott a főtáblára.

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Élő eredmények

Közelgő események