Újabb nyolcaddöntő az Universiadén

aug 4, 2023 | Hírek

A csengtui nyári Universiade vívóversenyeinek utolsó egyéni napján férfi tőrözőink közül Mihályi Andor szerepelt a legeredményesebben, aki a nyolcaddöntőig jutott. Következnek a csapatversenyek. 

A világbajnokság programjának megfelelően zajlanak a versenyek a Kínában rendezett nyári Universiadén. Ennek megfelelően az utolsó egyéni versenynapon a férfi tőrözők és a női kardozók léptek pástra, magyar részről előbbiben voltunk érdekeltek. A rendkívül erős mezőnyben – a hongkongi olimpiai bajnok Cheung is pástra lépett! – a mieink közül Mihályi Andor szerepelt a legjobban. A Ludovika vívója éppen utóbbitól, a tokiói bajnoktól szenvedett 15:5-ös vereséget a nyolcaddöntőben. Frűhauf Benjámin és Benyus Attila a legjobb 32, Korom Erik a 64 között búcsúzott.

Mihályi Andor az olimpiai bajnok Cheungtól kapott ki a nyolcaddöntőben.

A nap másik versenyszámában, női kard egyéniben nem volt magyar induló. Szombattól a csapatversenyek következnek.

Eredmények. Universiade, Csengtu.

Férfi tőr egyéni, 68 induló. A csoportmérkőzéseken: Benyus Attila 4 győzelem/2 vereség, Frűhauf Benjámin 4/2, Mihályi Andor 4/2, Korom Erik 3/3 (valamennyien továbbjutottak).

A legjobb 32 közé jutásért: Benyus-Rosenfeld (izraeli) 15:14, Frűhauf-Chen (tajpeji) 15:5, Mihályi-Lim (szingapúri 15:4, Korom-Lombardi (olasz) 6:15.

A legjobb 16 közé jutásért: Mihályi-Rapoport (izraeli) 15:14, Frűhauf-Loisel (francia) 4:15, Benyus-Chastanet (francia) 8:15.

Nyolcaddöntő: Mihályi-Cheung (hongkongi) 5:15.

Végeredmény: 1..Cheung Ka Long (hongkongi), 2. Pierre Loisel (francia), 3. Jan Jurkiewicz (lengyel) és Choi Chun (hongkongi), …14. Mihályi Andor, …24. Frűhauf Benjámin, …26. Benyus Attila, …42. Korom Erik.

Női kard egyéni, 47 induló. Végeredmény: 1. Sao Jakvi (kínai), 2. Csoj Jijoung (koreai), 3. Sarah Noutcha (francia) és Marina Vongsavady (francia).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Marosi József temetése

Tőrben és párbajtőrben egyaránt olimpiai érmes klasszisunk, Marosi József temetése május 14-én lesz.

Értékes ötödik helyek, kis szépséghibával

Mindkét tőrcsapatunk az ötödik helyen végzett az isztambuli világkupa-versenyen. Maga az eredmény nagyon értékes, ugyanakkor a hölgyek nagy esélyt szalasztottak el a negyeddöntőben.

Incshon: nincs érem, Anna nyolcaddöntős

Spiesz Anna szerepelt a legjobban a magyarok közül a koreai kard Grand Prix-n. A Vasas vívója nyolcaddöntőig jutott, Szűcs Luca és Rabb Krisztián a 32-ben búcsúzott. 

Élő eredmények

Közelgő események