Veterán válogató a Vasasban

jan 18, 2022 | Hírek

A veterán vívók is készülnek a világversenyekre, köztük a május végén rendezendő Európa Bajnokságra. A válogató pontok megszerzéséért a hétvégén ismét pástra léptek. 

Enyhébb sérülések, betegségek miatt, kisebb létszámmal ugyan, mint a decemberi országos bajnokságon, de ugyanolyan „ifjúi hévvel, lelkesedéssel”.  És ezt a lelkesedést mi sem igazolja jobban, mint az, hogy a 70+ korcsoport férfi tőr elődöntőjében 170 év (!!!) küzdött a páston. És még egy érdekesség, a női kardozó Romvári Mónika ellenfél híján a férfiakkal vette fel a küzdelmet – és még győzelme is volt (!!).

Egy kis szabálymagyarázat a kis induló létszámok miatt: A korcsoportonkénti kevés induló ellenére, nemcsak 1-2 mérkőzést vívnak a versenyzők, mert a csoportküzdelmekben általában összevont a 40+ és 50+ illetve a 60+ és 70+ valamint az idősebbek. Ami a veterán versenyeken eltér a hagyományostól: nincs kieső, mindenki megkapja a lehetőséget a javításra a direkt kieséses táblán, ami 10 találatig vagy 2×3 percig tart.

A 81 éves Buday György asszója a 89 esztendős Boros Péter ellenében.

Eredmények, férfi tőr:

40+ korcsoport (5 induló) 1. Sághy Ervin (Budakalász) 2. Gerzanics Márk (Budakalász) 3. Pataki Zoltán (ZVE) és Imreh Dániel (VESC) Döntő: Sághy – Gerzanics 10:7

50+ korcsoport (13 induló) 1. Hegedűs Sándor (Törekvés SE) 2. id. Szalay Károly (VESC) 3. Riesz Gábor (FTC) és Szabó András (Szombathely) Döntő: Hegedűs – id. Szalay 10:9

60+ korcsoport (2 induló) 1. Péntek Tamás (Szombathely) 2. Imreh László (VESC) Döntő: Péntek – Imreh 10:1

70+ korcsoport (3 induló) 1. Arany-Tóth Lajos (BVSC) 2. Boros Péter (OSC) 3. Buday György (Vasas) Döntő: Arany-Tóth – Boros 10:5

Külön díj – 75+ 1. Arany-Tóth Lajos 80+ 1. Buday György, 85+ 1. Boros Péter

Eredmények, női tőr:

40+ korcsoport (4 induló) 1. Cseh Anna Mária (UTE) 2. Dr. Czeglédy Edina (MTK Budapest) 3. Herczeg Krisztina (Szombathely) és  Erős-Szatmáry Adrienn Döntő: Cseh – Czeglédy 10:8

50+ korcsoport (3 induló) 1. Gyurkán Judit (OSC) 2. Van Leeuwen-Polner Mónika (SZTE-VK) 3. Marót Piroska (Szurka-Piszka) Döntő: Gyurkán – Van Leeuwen-Polner 10:6

Eredmények férfi kard:

40+ korcsoport (4 induló) 1. Borsodi Zoltán (BVSC) 2. Ferke Norbert (SZTE-VK) 3. Bran Zoltán (AMA-TŐR VE) és dr. Nagyernyei Szabó Ádám (UTE) Döntő: Borsodi – Ferke 10:9

50+ korcsoport (7 induló) 1. Bolodár Zoltán (Sopron) 2. Papp Gábor Zsigmond (BVSC) 3. Hidasi Levente (Szolnoki MÁV) és Kolb Tamás (MTK Budapest) Döntő: Bolodár – Papp 10:6

60+ korcsoport (4 induló) 1. Árpási Tibor (Vasas) 2. Dr. Gasztonyi Károly (Sopron) 3. Varju Tamás (BVSC) és dr. Keszthelyi László (Belvárosi Vívó SE) Döntő: Árpási – Gasztonyi 10:7

70+ korcsoport (3 induló) 1. Arany-Tóth Lajos (BVSC) 2. Magyar Péter (Törökbálinti Gerevich Aladár Vívóklub) 3. Buday György (Vasas) Döntő: Arany-Tóth – Magyar 10:7

Külön díj: 75+ 1. Arany-Tóth Lajos 80+ 1. Magyar Péter 2. Buday György

Eredmények női kard:

50+ korcsoport (1 induló) 1. Romvári Mónika (OSC)

Eredmények férfi párbajtőr:

40+ korcsoport (14 induló) 1. Pásztor Attila (DVE) 2. Imreh Dániel (VESC) 3. Gacsal Károly (Szurka-Piszka) és Udvari Donát (OSC) Döntő: Pásztor – Imreh 10:8

50+ korcsoport (15 induló) 1. Szakmáry Sándor (Veresegyház) 2. Borombós Attila (Gyula) 3. Gál Attila (Szolnok) és id. Szalay Károly (VESC) Döntő: Szakmáry – Borombós 10:7

60+ korcsoport (13 induló) 1. Hajtmann Olaf (Szurka-Piszka) 2. Csikós Attila (Piliscsabai SE) 3. Imreh László (VESC) és Völcsei György (MTK Budapest) Döntő: Hajtmann – Csikós 10:4

70+ korcsoport (4 induló) 1. Pethes János (Szurka-Piszka) 2. Dr. Várnay Ernő (SZTE-VK) 3. Marczali László (OSC) és Benedek Dezső (PTE-PEAC) Döntő: Pethes – Várnay 10:7

Különdíj: 75+ 1. Benedek Dezső (PTE-PEAC)

Eredmények női párbajtőr:

40+ korcsoport (10 induló) 1. Dr. Nattán Sarolta (MTK Budapest) 2. Várnay Katalin (SZTE-VK) 3. Andracsik Emese (OSC) és Lengyel Lilla (OSC) Döntő: Nattán – Várnay 6:5

50+ korcsoport (6 induló) Magyar bajnok: Boros Anikó (OSC) 2. Arnold Mónika (OSC) 3. dr. Kármán Irén (OSC) és Kasolyné Dékány Dóra (OSC) Döntő: Boros – Arnold 10:8

Különdíj: 75+ korcsoport 1. Hendricks-Sebesy J. Judit (OSC)

 

Sztárok a páston
2024. MÁJUS 23. (CSÜTÖRTÖK) | LUDOVIKA ARÉNA

Kapcsolódó hírek

Ezúttal 9. hely jutott férfi párbajtőrben

Az Andrásfi Tibor, Koch Máté, Nagy Dávid, Siklósi Gergely összeállítású férfi párbajtőrcsapat a kilencedik helyen végzett a párizsi Világkupán.

Elszalasztott esély – 9. hely

Majdnem olimpiai bajnokot vert, két párizsi indulót győzött le, mégis 9. lett a magyar női párbajtőr-válogatott a fujairahi csapat Világkupán.

Hetedik a női kardcsapat

Hetedik helyen végzett a Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat a plovdivi Világkupán.

Dani 16, Flóra 32, Dóra 64

Dósa Dani nyolcaddöntőig jutott a sanghaji tőr Grand Prix-n, másik olimpikonunk, Pásztor Flóra 32-ben, Lupkovics Dóra 64-ben búcsúzott.

Siklósi Gergő tökéletes aranyérme

Megszorítani se nagyon tudták olimpiai ezüstérmes és világbajnok vívónkat – Siklósi Gergő lenyűgöző teljesítménnyel nyerte a párizsi férfi párbajtőr Világkupát.

Élő eredmények

Közelgő események