Veteránok válogattak Gödöllőn

márc 29, 2022 | Hírek

Lezárultak a kérdőjelek a május végén rendezendő Európa Bajnokságra. A hétvégén igazán családias hangulatban kialakult azok mezőnye, akik Magyarországot képviselhetik. 

Lezárultak a kérdőjelek a május végén rendezendő Európa Bajnokságra. A hétvégén kialakult azok mezőnye, akik Magyarországot képviselhetik. Végre először a Covid protokoll nélkül, igazán családias hangulatban élvezhették a vívást a versenyzők. Külön köszönet a gödöllői házigazdáinknak a remek helyszínért, Gémesi Leventének, Takácsy Lacinak, aki a veterán bizottság tagjaként bábáskodott a „hazai” rendezésű verseny mellett. És köszönet napjaink klasszisának, Gémesi Csanádnak, aki a versenyen a díjátadó szerepében, a versenyzők örömére megjelent és sok-sok kép egyik főszereplője lett.

2. Veterán Válogató verseny, 2022. március 27.  MATE-GEAC vívócsarnok (Gödöllő)

Eredmények, férfi tőr:

40+ korcsoport (7 induló) 1. Glatt Andor (UTE) 2. Gerzanics Márk (Budakalász) 3. Pataki Zoltán (ZVE) és Sághy Ervin (Budakalász) Döntő: Glatt – Gerzanics 10:9

50+ korcsoport (12 induló) 1. Riesz Gábor (FTC) 2. Hegedűs Sándor (Törekvés SE) 3. id. Szalay Károly (VESC) és Babós Csaba (Szombathely) Döntő: Riesz – Hegedűs 10:4

60+ korcsoport (7 induló) 1. Csák Attila (Törekvés) 2. Péntek Tamás (Szombathely) 2. Imreh László (VESC) és Dezső Tibold (Debreceni EAC) Döntő: Csák – Péntek 9:3

70+ korcsoport (6 induló) 1. Hasszán Attila (Szurka-Piszka Vívó SE) 2. Dr. Szentkirályi István (Debreceni EAC) 3. Arany-Tóth Lajos (BVSC) és Lipták György (Egyetemi Vívó Club) Döntő: Hasszán – Dr. Szentkirályi 10:4

Külön díj – 75+ 1. Dr. Szentkirályi István 2. Arany-Tóth Lajos 80+ 1. Boros Péter 2. Dr. Müller Ferenc

Eredmények, női tőr:

40+ korcsoport (4 induló) 1. Bernát Andrea (Törekvés) 2. Dr. Cseh Anna Mária (UTE) 3. Herczeg Krisztina (Szombathely) és Dr. Kiss Dóra (Belvárosi Vívó SE) Döntő: Bernát – Cseh 10:3

50+ korcsoport (8 induló) 1. Kósa Judit (Vasas) 2. Van Leeuwen-Polner Mónika (SZTE-VK) 3. Gyurkán Judit (Egyetemi Vívó Club) és Bruckner Andrea (Szurka-Piszka Vívó SE) Döntő: Kósa – Van Leeuwen-Polner 10:4

Különdíj: 60+ korcsoport 1. Kolczonay Judit (Egyetemi vívó Club) 

Eredmények férfi kard:

40+ korcsoport (7 induló) 1. Bóday Dániel (Törökbálinti Gerevich Aladár Vívó SE) 2. Kun Péter (Hiperaktív SE) 3. Borsodi Zoltán (BVSC) és Kovács Dávid László (Sopron) Döntő: Bóday – Kun 10:6

50+ korcsoport (7 induló) 1. Horváth Dezső (BVSC) 2. Fodor Balázs Gábor (Metropolis Vívó Club) 3. Hidasi Levente (Szolnoki MÁV) és Papp Gábor Zsigmond (BVSC) Döntő: Horváth – Fodor 10:6

60+ korcsoport (4 induló) 1. Dr. Gasztonyi Károly (Sopron) 2. Takácsy László (GEAC) 3. Varju Tamás (BVSC) és Szórády István Ödön (Egyetemi Vívó Club) Döntő: Dr. Gasztonyi – Takácsy 10:3

70+ korcsoport (3 induló) 1. Arany-Tóth Lajos (BVSC) 2. Magyar Péter (Törökbálinti Gerevich Aladár Vívóklub) 3. Lengyel Károly (Szent László) Döntő: Arany-Tóth – Magyar 10:3

Külön díj: 75+ 1. Arany-Tóth Lajos 80+ 1. Magyar Péter

Eredmények női kard:

40+ és 50+ korcsoport (3 induló) 1. Horváth Réka (KVSE) 2. Csák Györgyi (Metropolis Vívó Club) 3. Romvári Mónika (OSC) Döntő: Horváth – Csák 10-8

Eredmények férfi párbajtőr:

40+ korcsoport (12 induló) 1. Partics Péter (Danubius RSC) 2. Deák István (Belvárosi Vívó SE) 3. Plazzeriano Gábor (PTE-PEAC) és Pásztor Attila (DVE) Döntő: Partics – Deák 10:8

50+ korcsoport (12 induló) 1. Szakmáry Sándor (Veresegyház) 2. Kolb Tamás (MTK Budapest) 3. Mátyás Pál (PTE-PEAC) és id. Szalay Károly (VESC) Döntő: Szakmáry – Kolb 10:5

60+ korcsoport (13 induló) 1. Völcsei György (MTK Budapest) 2. Rab Attila (PTE-PEAC) 3. Hajtman Olaf (Szurka-Piszka Vívó SE) és Veres István (Egyetemi Vívó Club) Döntő: Völcsei – Rab 10-5 

70+ korcsoport (4 induló) 1. Dr. Várnay Ernő (SZTE-VK) 2. Lipták György (Egyetemi Vívó Club) 3. Pethes János (Szurka-Piszka Vívó SE) és Benedek Dezső (PTE-PEAC) Döntő: Dr. Várnay – Lipták 10:6

Különdíj: 75+ 1. Benedek Dezső (PTE-PEAC)

Eredmények női párbajtőr:

40+ korcsoport (10 induló) 1. Andracsik Emese (Egyetemi Vívó Club) 2. Mijó Andrienn (BVSC) 3. Radics Zsuzsanna (Egyetemi Vívó Club) és Szini Andrea (BVSC) Döntő: Andracsik – Mijó 10:4

50+ korcsoport (6 induló) 1. Arnold Mónika (Egyetemi Vívó Club) 2. Gyurkán Judit (Egyetemi Vívó Club) 3. Torda Melinda (Egyetemi Vívó Club) és Kasolyné Dékány Dóra (Egyetemi Vívó Club) Döntő: Arnold – Gyurkán 9:7

60+ korcsoport (2 induló) 1. Hoffmann Ibolya 2. Kolczonay Judit (Egyetemi Vívó Club) Döntő: Hoffmann – Kolczonay 10-6

BANNER 341X200

Kapcsolódó hírek

Minden napra jutott érem 

A csütörtökön Nápolyban befejeződött kadet és junior Európa-bajnokságon a magyar küldöttség 2 arany-, 4 ezüst és 5 bronzéremmel zárt, gratulálunk!

Négy kardozónk folytatja Padovában

A férfi kardozók olaszországi Világkupáján a kiemelt Szilágyi Áron és Szatmári András mellett Gémesi Csanád és Rabb Krisztián folytathatja a legjobb 64 között.

Öten az athéni 64-ben

A négy milánói világbajnok (Battai Sugár, Márton Anna, Pusztai Liza, Szűcs Luca) női kardozó, továbbá Keszei Kira jutott a legjobb 64 közé az athéni Világkupán.

Két bronzérem a zárónapon

Férfi tőrcsapatunk és női párbajtőrcsapatunk egyaránt bronzérmet nyert a nápolyi kadet és junior Európa-bajnokság zárónapján, gratulálunk!

Arany és ezüst a hölgyektől

Női kardcsapatunk rendkívüli izgalmak után nyert aranyérmet, míg női tőrözőink nagyon értékes ezüstérmet nyertek a nápolyi kadet és junior Európa-bajnokság utolsó előtti versenynapján.

Élő eredmények

Közelgő események