Zsombor és Zsanett a kadet kard országos bajnok

jan 15, 2022 | Hírek

Dicséretesen népes mezőnyök, szoros és izgalmas mérkőzések jellemezték a kadet kard egyéni bajnokságot a Sportcsarnokban. Az aranyat Hanzély Zsombor, illetve Kovács Zsanett szerezte meg, gratulálunk!

A férfiaknál az aznapi forma alapján igazán “igazságos” döntő kerekedett ki, ugyanis a csoportkör utáni első két helyezett vívta az aranycsatát. Ráadásul a lehető legkiélezettebb mérkőzésen, melyen a TFSE-s Hanzély Zsombor 13:14-ről fordított a vasasos Bíró Huba ellen. Az aranyérmes, Patócs Ákos tanítványa így nyilatkozott a győzelmét követően: “Nagyon örülök az aranyéremnek, egész nap jól ment a vívás, igaz, a döntő igencsak izgalmas lett. Eddig szépen alakult a szezon, jó esélyem van arra, hogy ott legyek a korosztályos világversenyeken, melyeken nagyon szeretnék sikeresen szerepelni.”

Hanzély Zsombor öröme a férfiaknál…,

Női kardban sem borult a papírforma, az esélyesek közül Spiesz Anna betegsége miatt nem indulhatott, viszont a juniorok és a felnőttek között is sikerrel bemutatkozó Kovács Zsanett veretlenül nyerte az országos bajnokságot a vasasos Bognár Liza előtt. A törökbálinti aranyérmes, Nemcsik Zsolt tanítványa ezt mondta a sikeres döntőjét követően: “Kicsit nehezen indult a szezonom, de szerencsére egyre jobban alakul… Nyolcban voltam a felnőtt bajnokságon, nyolcaddöntőben a múlt heti, budapesti junior Vk-n, most pedig először nyertem egyéni országos bajnokságot. Sok versenyünk van még a közeljövőben, remélem, hasonló lesz a folytatás!”

…És Kovács Zsanett öröme a nőknél.

Eredmények. Kadet férfi kard egyéni országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 74 induló. Végeredmény: 1. Hanzély Zsombor (TFSE, edző: Patócs Ákos), 2. Bíró Huba (Vasas), 3. Csoba Botond (TFSE) és Dallos Benedek (Vasas), 5. Kiss Benedek (Gödöllő), 6. Vajda Oszkár (TFSE), 7. Fülöp Zsombor (KVSE), 8. Péch Kornél (KVSE). A döntőben: Hanzély-Bíró 15:14.

Kadet női kard egyéni országos bajnokság, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 56 induló. Végeredmény: 1. Kovács Zsanett (Törökbálint, edző: Nemcsik Zsolt), 2. Bognár Liza (Vasas), 3. Tóth Nadin (BVSC) és Szabó Polli (BVSC), 5. Kónya Csenge (Interfencing Debrecen), 6. Domonkos Emese (Vasas), 7. Csonka Dorottya (Vasas), 8. Horváth Emma (BVSC). A döntőben: Kovács-Bognár 15:12.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Kezdődik az U14 Európai fesztivál

Harmadszor rendeznek Európai fesztivált a legfiatalabb korosztálynak, ezúttal Olaszországban. A népes magyar delegáció reggel indult Budapestről, hajrá, fiatalok!

Elhunyt Takács Antal 

Életének 82. évében, súlyos betegség után elhunyt Takács Antal, a nyolcvanas évek egyik legkiválóbb tőr és párbajtőredzője, aki később három évtizedet dolgozott Németországban, majd utolsó éveit is munkával, az UTE öttusa-szakosztályában töltötte.

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események