80 éves Schmitt Pál

máj 13, 2022 | Hírek

A magyar sport, a magyar vívás kivételes egyénisége, Schmitt Pál május 13-án ünnepelte 80. születésnapját.Szövetségünk ez úton is kíván  jó egészséget kétszeres olimpiai bajnok klasszisunknak.

Schmitt Pál, Magyarország korábbi köztársasági elnöke, a Magyar Olimpiai Bizottság több évtizedes elnöke, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság korábbi alelnöke, kétszeres olimpiai bajnok és kétszeres világbajnok párbajtőröző május 13-án ünnepelte 80. születésnapját. 

Schmitt Pál saját sportágát, saját mesterét, a legendás Szőcs Bertalant, az egész magyar és nemzetközi vívótársadalmat egész pályája során teljes mellszélességgel támogatta és támogatja. Vívóként, sajnos, lassan, néhány remek kortársával egyetemben már csak ő tudja elmesélni, milyen volt a fantasztikus Kulcsár Győző és Fenyvesi Csaba társaságában egy csapatban vívni, olimpiákat nyerni. Kivételes versenyzői pályafutását követően életét nem e helyütt kell méltatni, annál ő sokkal különb… A magyar vívás hálás korábbi köztársasági elnökünknek azért, hogy a mai napig segíti sportágunkat, és jelenlétével is emeli rendezvényeink színvonalát. 

A Magyar Vívó Szövetség ez úton is boldog születésnapot kíván Schmitt Pálnak!

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események