Krisztián és Liza: mint az ifi olimpián

jan 27, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

2018-ban, Buenos Aires-ben, Pusztai Liza és Rabb Krisztián nyerte kardban az ifi olimpiát, szombaton pedig az Mk-fordulóban, U23-as európai körversenyen győztek Budapesten.

A hazai válogatás mellett az U23-as európai ranglistába is beszámított a szombati kardverseny, melyet a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban rendeztek. A férfiaknál kifejettem combos, “európai középmezőny” jött össze a románok csaknem legjobbjaival, és jó pár kellemetlen olasszal. A nőknél már nagyobb volt a magyar fölény, köszönhetően annak, hogy négy világbajnokunk is pástra lépett, míg a férfiaknál egy sem.

Ott volt viszont a 2018-as ifi olimpiai bajnok Rabb Krisztián, aki most már, 22 esztendősen felnőtt sikerekben gondolkozik, és lépett is egyet ismét ebbe az irányba. Somlai Béla vasasos tanítványa a döntőben a román válogatott Ursachit verte magabiztosan, 15:10-re, és ezzel megnyerte a versenyt. A dobogó harmadik fokára ugyancsak két fiatal magyar, Vigh Benedek és Horváth Gergő állhatott. 

A nőknél, ahogy annak rendje és módja – világbajnokaink domináltak. Méghozzá teljes mértékben. A táblán ugyanis csak a végjátékban kerültek egymással szembe, így a négy aranyérmes állhatott dobogóra. A versenyt végül éppen a 2018-as ifi olimpia másik győztese, a BVSC-s Pusztai Liza nyerte. Ravasz Etele tanítványa a döntőben klubtársát, Szűcs Lucát győzte le 15:13-ra, míg a két harmadik Battai Sugár és Katona Renáta lett. 

Eredmények. Férfi kard egyéni Magyar Kupa, egyben U23-as európai körverseny, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 80 induló. Végeredmény: 1. Rabb Krisztián (Vasas, edző: Somlai Béla), 2. Paul Ursachi (román), 3. Vigh Benedek (Vasas) és Horváth Gergő (Honvéd), 5. Leonardo Tocci (olasz), 6. Lorenzo Ottaviani (olasz), 7. Tóth Bertalan (TFSE), 8. Pápai Roland (UTE). A döntőben: Rabb-Ursachi 15:10.

Női kard egyéni Magyar Kupa, egyben U23-as európai körverseny, Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok, 48 induló. Végeredmény: 1. Pusztai Liza (BVSC, edző: Ravasz Etele), 2. Szűcs Luca (BVSC), 3. Battai Sugár (DEAC) és Katona Renáta (Vasas), 5. Keszei Kira (Honvéd), 6. Benedetta Fusetti (olasz), 7. Masa Csenge (Törökbálint), 8. Kovács Zsanett (Törökbálint). A döntőben: Pusztai-Szűcs 15:13.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események