A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!
TF-es és kertvárosi arany
A kadet kardozók Magyarkupa-fordulójában, egyben előválogatóján a férfiaknál a TFSE-s Tarpataky-Hary Botond, a nőknél a kertvárosi Szepesi Emília győzött, gratulálunk!
Itt az új FIE-naptár!
Hivatalossá vált a Nemzetközi Vívó Szövetség versenynaptára a 2026/27-es szezonra! A leglényegesebb változás, hogy gyakorlatilag nincs változás… Haza versenyeink száma viszont eggyel tovább nőtt!
Mesterek lettek!
A Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Karán, szakedző mesterképzési szakon, sikeres záróvizsgát tett öt párbajtőredzőnk, gratulálunk!
Szlovenszky István temetése
Holnap, június 5-én lesz Szloveszky István temetése. Emlékét örökre megőrizzük!
NEKA: telt ház, csak vívóknak!
Négy szakág készült és készül Balatonbogláron a június 16-án, a Párizs melletti Antonyban kezdődő Európa-bajnokságra. A körülmények ideálisak, a munka hatalmas és minőségi – jöhetnek az eredmények!
Diákolimpia – a tavalyinál is többen!
Szezonunkat, a hagyományoknak megfelelően, legnagyobb összevont korosztályos versenyünkkel, a diákolimpiával zárjuk. Az időpont: június 11-13.; a helyszín a Hungexpo G pavilonja.
Nádasdy Anna remek bronzai
Nádasdy Anna remek vívást mutatva, mind kard, mind tőr A kategóriában bronzérmet szerzett. Gombola András és Szilassy Bence tanítványának töretlen fejlődését mutatja, hogy a 2025/26-os szezonban minden világversenyen dobogóra álhatott. Az Egyesült Államokban tette...
Honvédos junior sikerek Szolnokon
A junior párbajtőrözők szolnoki előválogatóján, egyben Magyarkupa-fordulójában az egyaránt honvédos Petrovszki Áron, illetve Karner Bíborka győzött gratulálunk!
Molnár és Laskawy nyerte az előválogatót
A második előválogatót rendezték kadet párbajtőrben Szolnokon, a férfiaknál a tatai Molnár Dániel, a nőknél a BVSC-s Laskawy Lili győzött, gratulálunk!
Téglásy György: 20 év a vívás szolgáltában
Húsz év szolgálat után távozik posztjáról válogatottunk kiváló csapatorvosa, Téglásy György. A MOB által nemrégiben kitüntetett belgyógyásszal beszélgettünk, aki bemutatta utódját, Vajda Flórát.
Öt újonccal itt az Eb-csapat!
A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júniusi Európa-bajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént!
Közgyűlést tartott az MVSZ
Megtartotta éves, rendes közgyűlését a Magyar Vívó Szövetség. A Magyar Sport Házában rendezett esemény határozatképes volt, valamennyi napirendi pontot egyhangúlag fogadott el a tagság.
Bronzos zárás női kardban
Egy remek bronzéremmel zárult a vívóhétvége, egyben a 2025/26-os világkupaszezon. Harmadik lett Limában a Battai Sugár, Pusztai Liza, Spiesz Anna, Szűcs Luca összeállítású női kardcsapat, gratulálunk!
Bravúros szezon, bravúros bronz
A szezonzáró női párbajtőrcsapat világkupa-versenyen is nagyszerűen szerepelt a magyar válogatott! Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállításban nyertek bronzérmet a franciaországi St. Maur-ban, gratulálunk!

























