Elkészült a 2025/26-os versenynaptár

aug 25, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

Érdekességek, országos bajnokságok, hazai rendezésű nemzetközi versenyek, válogatók. Szemezgettünk a 25/26-os szezon leglényegesebb eseményeiből. 

A válogatási szezon szeptember utolsó hétvégéjén, azaz alig több mint egy hónap múlva kezdődik: szombaton és vasárnap, kardban és párbajtőrben rendeznek kadet és junior válogatót, egyben Mk-fordulót. Az első hazai rendezésű nemzetközi verseny pedig november 8-9-én lesz: a hagyományos kadet európai körverseny párbajtőrben és kardban, utóbbi ismét visszatér Gödöllőre. 

Mivel a junior korosztályokban alig rendeznek Európában világkupa-versenyeket, így nem a naptárhoz, hanem a viszonylag “pénztárcabarát” helyszínekhez rendelték a válogatókat. Így fordulhat elő, hogy tőrben például, írd és mondd, három hónapig, október közepétől január közepéig tart a válogatási szezon. A junior korosztályban ebben a szezonban is egyedül női kardban rendeznek idehaza vk-t, méghozzá női kardban, december 13-14-én. A kadet és junior Európa-bajnokságot február végén Georgiában, a vb-t április elején Rio de Janeiró-ban rendezik. 

A felnőttek októberben kezdenek hazai válogatókkal, illetve tőrben szatellit versennyel. Az első világkupa-hétvége november második víkendjén lesz – valamennyi fegyvernemben. Az országos bajnokság a hagyományoknak megfelelően a karácsony előtti hosszú hétvégén lesz a BOK Csarnokban. A hazai párbajtőr Westend GP, illetve férfi kard vk időpontja sem változott, március első, illetve második felében rendezzük versenyeinket. Itt is a földrajzi versenymegosztás átírta az ésszerű válogatást: akad olyan fegyvernem (férfi tőr), amelyben már február közepén zárul a felnőtt hazai ranglista! A válogatási elvek nagyjából változatlanok. Kadetban teljes az automatizmus, juniorban a rangsor első három helyezettje biztos utazó a világversenyekre, a felnőtteknél a 2+2-es szabály érvényes. 

A 2026-os Európa-bajnokságot Tallinnban, a vb-t Hongkongban rendezik – ezúttal is júniusban, illetve júliusban.  

Tőr versenynaptár: https://hunfencing.hu/wp-content/uploads/2025/08/25-26-versenynaptar-2025-08-21-tor.pdf

Párbajtőr versenynaptár: https://hunfencing.hu/wp-content/uploads/2025/08/25-26-versenynaptar-2025-08-21-parbajtor.pdf

Kard versenynaptár: https://hunfencing.hu/wp-content/uploads/2025/08/25-26-versenynaptar-2025-08-21-kard.pdf

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Nemzetközi Licence Igénylés 2026-2027

Tisztelt Egyesületek! A 2026/27-es szezonra megnyílt a nemzetközi licenc igénylési lehetőség. A FIE és az EFC szabályzatai szerint a versenyeken való részvételhez minden versenyzőnek, edzőnek és bírónak érvényes licenccel kell rendelkeznie. Az igényeket a szövetség...

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Élő eredmények

Közelgő események