Aranyérmes női tőrcsapat: katonadolog!

szept 18, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

A spanyolországi Sevillában rendezett a katonai világbajnokságon aranyérmet nyert a Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra összeállítású női tőrcsapat, gratulálunk! 

Szép sikert ért el a magyar női tőrcsapat (Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra) Sevillában. Sportszázadunk három hölgytagja – nem mellesleg nagyválogatottunk – két mérkőzés megnyerésével gyűjtötte be az aranyérmet. A négy között Spanyolország legyőzéséhez kétség sem férhetett (45:11), míg a másik ágon nem ki meglepetésre Románia legyőzte a favoritnak számító Olaszországot. Így a döntőben a románok következtek, és Flóráék köszönték a lehetőséget, biztosan, 45:33-ra nyertek, és ezzel világbajnoki aranyérmet szereztek – a katonák között!

Katonai világbajnokok: Kondricz Kata, Pásztor Flóra, Lupkovics Dóra.

Eredmények. Katonai világbajnokság, Sevilla.

Női tőrcsapat, 6 induló: 1. Magyarország (Kondricz Kata, Lupkovics Dóra, Pásztor Flóra, edzők: Marco Goncalves, Beliczay Sándor), 2. Románia, 3. Olaszország. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

GP-rekord: 11 magyar a 64-ben!

A világ legjobb 352 férfi párbajtőrözője indult a budapesti Westend Prix selejtezőjében. Szombaton a 64-ig jutottak el, ahová tizenegy magyar került, ami rekordnak számít a verseny történetében.

Arany és bronz Athénból!

Micsoda nap! Battai Sugár arany-, Szűcs Luca bronzérmet nyert az athéni női kard egyéni világkupa-versenyen. Szenzációs siker, két magyar a dobogón, gratulálunk a vívóknak és az edzőknek!

Dósa Dani sérülten lett nyolcaddöntős

A kairói férfi és női tőr egyéni világkupa-versenyen a magyarok közül Dósa Dániel szerepelt a legjobban, sérült csuklóval jutott el a nyolcaddöntőig. Vasárnap a csapatversenyek következnek.

Elhunyt Marosi József

Olimpiai ezüst- és bronzérmes vívónk, Marosi József 91 évesen elhunyt. Azon különleges sportolók közé tartozott, aki két fegyvernemben, párbajtőr- és tőrcsapatban is dobogóra állhatott az 1956-os, melbourne-i olimpián. 

Szomorú szombat – jöjjön a vasárnap!

Győzelem nélkül zárták férfi kardozóink a padovai világkupaverseny 64-es tábláját. Vasárnap következik a csapatverseny – lehet javítani. 

Élő eredmények

Közelgő események