Bronzérem Hongkongból!

nov 30, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

Harmadik helyen végzett a hongkongi junior férfi párbajtőr világkupán az Antal Máté, Horváth Márk, Keresztes Ádám, Pelle Domonkos összeállítású magyar csapat, gratulálunk!

Horváth Márk egyéni harmadik helyezése után csapatban is bronzzal zárult a hongkongi junior férfi párbajtőr világkupa-forduló! Érdekesség, hogy az erős versenyen az Antal Máté, Horváth Márk, Keresztes Ádám, Pelle Domonkos összeállítású magyar válogatott a nap folyamán egyetlen európai riválissal sem találkozott. 

A nyolcaddöntőben a felnőtt világbajnok japán együttes “junior változata” nem jelentett problémát (45:29), utána viszont három szoros derbi következett. A négyért a házigazda hongkongiakat 39:37-re vertük, ám az elődöntőben Egyiptom ellen nem sikerült a befejezés (43:45). A bronzmeccs is igen izgalmasan alakult, a jegyzőkönyvek alapján az utolsó asszók nehezen jöttek össze, ám a legfontosabb tust, a győzelmet érőt a mieink szúrták az Egyesült Államok ellen (45:44). Gratulálunk a válogatottaknak, az edzőknek, és a csapatot elkísérő Somfai Péternek!

Eredmények. Junior férfi párbajtőrcsapat világkupa, 20 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Japán 45:29 (Keresztes +8, Antal +8, Horváth +1, Pelle -1).

Negyeddöntő: Magyarország-Hongkong 39:37 (Antal +4, Keresztes +1, Pelle -3).

Elődöntő: Magyarország-Egyiptom 43:45 (Pelle +5, Horváth +1, Antal -2, Keresztes -6).

A 3. helyért: Magyarország-Egyesült Államok 45:44 (Horváth +6, Antal 0, Pelle -5).

Végeredmény: 1. Egyiptom, 2. Kína, 3. Magyarország (Antal Máté, Horváth Márk, Keresztes Ádám, Pelle Domonkos, válogatott edző: Peterdi András, edzők: Somfai Péter, Kovács Attila, Partali Csaba, László István, Peterdi András).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Mohamed Aida is a Hall of Fame-ben

Beválasztotta a Nemzetközi Vívó Szövetség a sportági Hall of Fame-be az 50 évesen is aktív, tőröző világklasszist, Mohamed Aidát, aki 17 esztendősen nyerte első érmét világversenyen, és 48 évesen a legutóbbit! Gratulálunk!

NEKA – az új Tata

A végéhez közeledik a magyar vívóválogatott felkészülése a hongkongi világbajnokságra (július 22-30.). A NEKA balatonboglári edzőtáborában látogattuk meg az ott készülő kardozókat és párbajtőrözőket. 

Újoncok a világbajnokságon (2. rész)

Öt olyan vívó szerepel a hongkongi világbajnokságra utazó magyar válogatottban, aki korábban nem indult világbajnokságon. Kétrészes sorozatunkban őket mutatjuk be. 

Újoncok a világbajnokságon (1. rész)

Öt olyan vívó szerepel a hongkongi világbajnokságra utazó magyar válogatottban, aki korábban nem indult világbajnokságon. Kétrészes sorozatunkban őket mutatjuk be. 

Itt a vb-csapat!

A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júliusi, hongkongi világbajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént! 

Élő eredmények

Közelgő események