Csampa Zsolt köszöntője

dec 19, 2020 | Hírek

Az országos bajnokság döntői előtt Csampa Zsolt, a szövetség első embere nyitotta meg ünnepélyesen az eseményt. Az elnök megköszönte a honi vívótársadalom fegyelmezett viselkedését a járvány idejében.

A délutáni döntős program nyitányaként a kerekszékesek két döntőjét rendeztük meg (női tőrben Krajnyák Zsuzsi győzte le Hajmási Évát, férfi kardban Osváth Richárd Göttlinger Dánielt), majd következett Csampa Zsoltnak, a Magyar Vívó Szövetség elnökének megnyitó beszéde. A sportág első embere a vívótársadalom valamennyi tagjának megköszönte a járványhelyzet idején tanúsított rendkívül fegyelmezett viselkedését és hozzáállását. Mint említette, a 2020-as esztendő a fegyelem okán vonul majd be a magyar vívás történelemkönyvében. Ugyanakkor hozzátette, hogy reméli, a 2021-es év újra a honi vívósikerekről szólhat majd. Azt is megemlítette, hogy elképzelhető, az utolsó olimpiai kvalifikációs versenyeknek Budapest adhat otthon, és remélhetőleg tovább növekszik majd az olimpiai kvótás sportolóink és válogatottjaink száma. 

Két kerekesszékes világbajnokunk, Krajnyák Zsuzsi és Hajmási Évi döntőjét előbbi nyerte.

A hagyományos köszöntések, méltatások, jutalmazások ezúttal természetesen elmaradtak a Magyar Vívás Napjá-n. A járványhelyzet, és az ezzel járó, szigorúan zárt kapus rendezés mindezt nem tette lehetővé. Reméljük, jövőre már más lesz a helyzet, ám most sem feledkeztünk meg kerek évfordulós születésnaposainkról. Videóbejátszás mellett köszöntöttük az 50 esztendős Nagy Tímeát, Kovács Ivánt, Eőry Diánát, Várkonyi Marinát, az 55 esztendős Navarrete Józsefet, Plásztán Attilát, a 60 éves Szelei Istvánt, Galli Zsoltot, Gergácz Lászlót, Bodnár Józsefet, Németh Kálmánt, a 65 esztendős Decsi Istvánt, a 75 éves Bóbis Ildikót, és a 85 esztendős Pézsa Tibort, valamint B. Nagy Pált. Boldog születésnapot és jó egészséget kívánunk, reméljük, jövőre személyesen is gratulálhatunk nagyjainknak.

Csampa Zsolt megköszönte a fegyelmezettségét a magyar vívótársadalomnak. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Molnár és Laskawy nyerte az előválogatót

A második előválogatót rendezték kadet párbajtőrben Szolnokon, a férfiaknál a tatai Molnár Dániel, a nőknél a BVSC-s Laskawy Lili győzött, gratulálunk!

Téglásy György: 20 év a vívás szolgáltában

Húsz év szolgálat után távozik posztjáról válogatottunk kiváló csapatorvosa, Téglásy György. A MOB által nemrégiben kitüntetett belgyógyásszal beszélgettünk, aki bemutatta utódját, Vajda Flórát. 

Öt újonccal itt az Eb-csapat!

A legfontosabb napirendi pontja a szövetség csütörtöki elnökségi ülésének a júniusi Európa-bajnokságon induló magyar válogatott összetételének kijelölése volt. Megtörtént! 

Tájékoztatás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton tájékoztatunk mindenkit, hogy a hétvégén Budapesten megrendezésre kerülő UEFA-bajnokok ligája-döntő kapcsán több útlezárás is lesz a főváros közlekedésében. Tájékoztatunk mindenkit, hogy a lezárások hatással lehetnek a hétvégi, az UTE-ban...

Közgyűlést tartott az MVSZ

Megtartotta éves, rendes közgyűlését a Magyar Vívó Szövetség. A Magyar Sport Házában  rendezett esemény határozatképes volt, valamennyi napirendi pontot egyhangúlag fogadott el a tagság. 

Élő eredmények

Közelgő események