Átadták a Fair play-díjakat

jún 20, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

A MOB Fair Play Bizottságának díjátadó gáláján a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetemen díjazták Téglási György, a válogatott orvosát és Szepesi László vívóedzőt.

Forrás: MOB-Média/Szalmás Péter„A fair play szellemiségéért nem csak a pályán, azon kívül is sokat lehet tenni. Ezt mutatja a mai díjazottak példája is, akik orvosként, sportvezetőként vagy újságíróként terjesztik a fair play szellemiségét” – mondta Schmidt Ádám, és megköszönte a MOB Fair Play Bizottságának, hogy alkalmat teremtenek a sportszerű cselekedetek bemutatásának

Téglási György, válogatottunk orvosa is elismerést vehetett át Kamuti Jenőtől.

Kamuti Jenő, a Magyar és a Nemzetközi Fair Play Bizottság elnöke, a Nemzet Sportolója, Nemzetközi Fair Play-díjas olimpiai ezüstérmes tőrvívó röviden beszélt a múltról: 1963-ban alakult meg a Nemzetközi Fair Play Bizottság Párizsban, majd négy év múlva, 1967-ben életre hívták a Magyar Fair Play Bizottságot. Szövetségünk általános alelnöke idézte Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas orvos, kutató gondolatát, mely szerint „A sport nemcsak testnevelés, hanem a léleknek is az egyik legerőteljesebb nevelőeszköze. A sport a test útján nyitja meg a lelket.

Szepesi László életmű díjat kapott.

A vívósport két egyénisége kapott kitüntetést. Téglási György, aki hosszú évek óta válogatottunk orvosa, a “Fair play a sport szolgálatában” elismerésben részesült. Fair play életmű díjat kapott Szepesi László vívóedző, aki a nemzetközi szövetségben is képviselte hazánkat.

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Esélyesek sikere junior tőrben

Tőrben is előválogatót rendeztek vasárnap a junioroknak a Honvéd vívótermében. A korábbi válogatottak győztek, a férfiaknál Zsögön Andor (Budakalász), a nőknél Kollár Anna (Törekvés) lett az aranyérmes, gratulálunk!

Vasasos aranyak junior kardban

A férfiaknál Farsang Bernát, a nőknél Csonka Dorottya nyerte a több meglepetést is hozó junior kard előválogatót, egyben Magyarkupa-fordulót az UTE vívótermében, gratulálunk!

Fióna hozta a magyar aranyat

A nőknél Grósz Fióna (Honvéd), a férfiaknál a horvát Derezic nyerte a tőrözők kadet Magyarkupa-fordulóját, egyben előválogatóját, gratulálunk!

TF-es és kertvárosi arany

A kadet kardozók Magyarkupa-fordulójában, egyben előválogatóján a férfiaknál a TFSE-s Tarpataky-Hary Botond, a nőknél a kertvárosi Szepesi Emília győzött, gratulálunk!

Itt az új FIE-naptár!

Hivatalossá vált a Nemzetközi Vívó Szövetség versenynaptára a 2026/27-es szezonra! A leglényegesebb változás, hogy gyakorlatilag nincs változás… Haza versenyeink száma viszont eggyel tovább nőtt!

Élő eredmények

Közelgő események