Bronzérem és negyedik hely kardcsapatban

febr 4, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

Plovdivban rendezték a női és férfi junior kardcsapatok Világkupáját vasárnap. A nők bronzérmet nyertek, a férfiak negyedik helyen végeztek, gratulálunk!

Ismét dobogóra állhatott junior női kardcsapat Világkupán a Bende Barbara, Domonkos Emese, Kovács Zsanett, Spiesz Anna összeállítású válogatott. A budapesti, egy hónappal ezelőtti arany után ezúttal bronzérmet nyertek a hölgyek. Gulácsi Ferenc válogatott edző együttesét az első helyen emelték ki, és elsőként rögtön a negyeddöntőben kellett pástra lépnie, Romániát 45:28-ra verték Spiesz Annáék. Az elődöntő a franciák ellen ezúttal nem sikerült (31:45), a harmadik helyért viszont jött a javítás a nagyon erős olaszok ellen (45:42) – ezúttal Domonkos Emese vezérletével. Ezzel kijelenthető, hogy fiatal, nagyban átalakuló válogatottunk összességében remek Világkupa-szezont tudhat a háta mögött – jöhet a lényeg, a junior Európa- és világbajnokság. 

A bronzérmes plovdiviak. Bende Barbara, Domonkos Emese, Gulácsi Ferenc válogatott edző, Spiesz Anna és Kovács Zsanett.

A férfiak teljesítményét sem érheti panasz. Mi több, sokáig úgy tűnt, kifejezetten remekel a Bíró Huba, Dallos Benedek, Tóth Bertalan, Vajda Oszkár összeállítású magyar junior kardválogatott. A németek nyolcaddöntős legyőzéséhez kétség sem férhetett (45:36), majd ezt követte a bravúr. Az első helyen rangsorolt amerikaiakat ugyanis 45:42-re verték a mieink a négy közé jutásért! Fentiek tükrében tán kisebb csalódásnak is tűnhet a folytatás, az érem ugyanis nem jött össze. Előbb a franciák (36:45), majd az üzbégek (39:45) akadályozták meg a mieinket a dobogóra lépésben, így végül negyedik lett a csapat, amelyről ugyancsak elmondható, hogy a hónap végén sorra kerülő nápolyi korosztályos Eb-n éremesélyesként indulhat mad. 

Tóth Bertalan, Bíró Huba, Dallos Benedek és Vajda Oszkár.

Eredmények. Junior férfi kardcsapat Világkupa, Plovdiv, 22 induló. Nyolcaddöntő: Magyarország-Németország 45:36 (Dallos +11, Tóth +3, Bíró -5).

Negyeddöntő: Magyarország-Egyesült Államok 45:42 (Bíró +4, Tóth +4, Dallos -5).

Elődöntő: Magyarország-Franciaország 36:45 (Tóth +3, Vajda -2, Dallos -4, Bíró -6).

A 3. helyért: Magyarország-Üzbegisztán 39:45 (Tóth -1, Dallos -1, Vajda -4).

Végeredmény: 1. Franciaország, 2. Olaszország, 3. Üzbegisztán , 4. Magyarország (Bíró Huba, Dallos Benedek, Tóth Bertalan, Vajda Oszkár).

Junior női kardcsapat Világkupa, Plovdiv, 15 induló. Negyeddöntő: Magyarország-Románia 45:28 (Spiesz +8, Kovács +5, Domonkos +4).

Elődöntő: Magyarország-Franciaország 31:45 (Spiesz -4, Domonkos -5, Kovács -5).

A 3. helyért: Magyarország-Olaszország 45:42 (Domonkos +12, Spiesz 0, Kovács -9).

Végeredmény: 1. Üzbegisztán, 2. Franciaország, 3. Magyarország (Bende Barbara, Domonkos Emese, Kovács Zsanett, Spiesz Anna, válogatott edző: Gulácsi Ferenc, edzők: Riba Ferenc, Sárközi Gergely, Nemcsik Zsolt, Kósa Miklós).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

95 éves Bárány Árpád!

95. születésnapját ünnepli június 24-én Bárány Árpád, a magyar vívás legidősebb élő olimpiai bajnoka. Olimpiai és világbajnok párbajtőrözőnknek nagyon boldog születésnapot kívánunk – irány a 100!

Anna aranyai, Liliána bronzai!

Az évad kerekesszékes utánpótlás (U23) világbajnokságát, a Földközi-tenger legforgalmasabb kikötővárosában, a törökországi Mersinben rendezték, ahonnan versenyzőink két arany- és két bronzéremmel tértek haza.

Boczkó Gábor: Félig tele a pohár

Egy arany-, egy ezüst és két bronzéremmel, további nyolc egyéni helyezéssel (5-8. helyek) zárult Antonyban az Európa-bajnokság, ezzel a magyar válogatott az éremtáblázat harmadik helyén végzett, gratulálunk!

Ezüst a végére, szép volt, lányok!

Nagyszerű ezüstéremmel ért véget a franciaországi Európa-bajnokság. A Borsody Emma, Büki Lili, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat az oroszokat és az olaszokat legyőzve végzett a második helyen, a férfi tőrözők ötödikek lettek!

Három a magyar igazság!

2024 és 2025 után ismét megvédte Európa-bajnoki címét a magyar férfi kardválogatott (Dallos Benedek, Rabb Krisztián, Szatmári András, Szilágyi Áron). Triplázásra az Eb-k történetében magyar részről még nem volt példa, gratulálunk, csodálatos eredmény!

Élő eredmények

Közelgő események