Flóra, Aida és Kata főtáblás

máj 1, 2025 | Hírek, Kiemelt hírek

A vancouveri női tőr Világkupa-versenyen a kiemelt Pásztor Flóra mellett Mohamed Aida és Kondricz Kata jutott a 64-es főtáblára.

Az eredetileg Limába tervezett női tőr Világkupa-verseny a kanadai Vancouverben került megrendezésre, és a selejtezők után három vívónk került a 64-es főtáblára. Pásztor Flóra helyéhez nem férhetett kétség, lévén kiemeltként nem kellett selejteznie. A csoportkörből a félig hazai pályán vívó Mohamed Aida veretlenül követte őt. 49 esztendős, korábbi klasszisunk férje vancouveri, így együtt örülhettek a kivételes teljesítménynek. 

Mohamed Aida tartja a lépést a világ legjobbjaival.

A direkt kieséses folytatásban Kondricz Kata egyetlen tussal, de legyőzte 14:13-ra a hongkongi Wut, így ő is folytathatja szombaton a versenyt, viszont ugyanez nem sikerült Lupkovics Dórának és Nekifor Erikának. Pénteken a férfi tőrözők selejtezőjével folytatódik a Világkupa-viadal. 

Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, Vancouver, 139 induló. A csoportmérkőzéseken: Pásztor Flóra kiemelt, Mohamed Aida 6 győzelem/0 vereség, Lupkovics Dóra 3/2, Kondricz Kata 3/3, Nekifor Erika 3/3 (továbbjutottak).

A legjobb 64 közé jutásért: Kondricz-Wu (hongkongi) 14:13, Lupkovics-Hayes (kanadai) 11:15, Nekifor-Jing (amerikai) 12:15.

Szombaton a legjobb 32 közé jutásért: Pásztor-Berthier (szingapúri), Mohamed-Zhang (kanadai), Kondricz-Guo (kanadai).

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Ötödik hely a végére, öt éremmel zártunk

Az ötös lett a kulcsszám a Cagliariban rendezett U23 Európa-bajnokságon. A zárónapon legjobban a férfi párbajtőrcsapat szerepelt, amely az ötödik helyen végzett, a magyar válogatott pedig öt éremmel zárta az Eb-t, gratulálunk!

Meghívó-MVSZ éves rendes KözgyűlésRE

Tisztelt Egyesületek! A Magyar Vívó Szövetség elnöksége 2026. április 23-i elnökségi ülésén,  18/2026/2. számú határozatával elfogadta az éves rendes közgyűlés kiírására vonatkozó előterjesztést, mely szerint 2026. május 26-án, kedd 17.30...

Elhunyt Szlovenszky István

Életének 78. évében meghalt Szlovenszky István. A magyar tőrvívás egyik nagy edző egyénisége, a Vasas „örökös tagja”, a portugál tőr legjobb eredményét elérő mester, hosszú betegség után hunyt el. Emlékét örökké őrizni fogjuk. 

Ezüst lett az ötödik magyar érem 

A Bíró Huba, Dallos Benedek, Péch Kornél, Tóth Bertalan összeállítású férfi kardcsapat nyerte a magyar küldöttség ötödik érmét, egy újabb ezüstöt Cagliariban, az U23 Eb-n. A férfi tőrözők a 6., a női párbajtőrözők a 7. helyen végeztek. 

Újabb két érem az U23 Eb-ről

züst és bronz – a szombati két bronz után. Ezúttal férfi párbajtőrözőink remekeltek Cagliariban, az U23 Európa-bajnokságon. Kovács Gergely ezüst-, Somody Soma bronzérmet nyert, gratulálunk!

Élő eredmények

Közelgő események