Hongkongban rendezik a hétvégén a női tőr egyéni és csapat Világkupát. A kiemelt Pásztor Flóra mellett Lupkovics Dóra jutott egyéniben a 64-es főtáblára.
Már a múlt hétvégén útra kelt a magyarok miniküldöttsége Hongkongba, ahol hét eleje óta edzőtáborban vettek részt. Ezt a szakaszt követte az egyéni Világkupa, melyen négy tőrözőnk indult, közülük Pásztor Flóra kiemelt volt. A többiek a csoportkört sikerrel vették, eztán jött a direkt kieséses szakasz, melyen két mérkőzést kellett nyerni a főtábláért. Sajnos, mindkét fordulóra jutott magyar kieső, a 96-ért esett ki Nekifor Erika, a 64-ért Kondricz Kata. Lupkovics Dóra viszont előbb a francia Rogert 15:8-ra, majd a román Calugareanut még simábban, 15:4-re verte, és ezzel követte Flórát a főtáblára, ami szombaton folytatódik, hajrá, magyarok!

Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, Hongkong, 191 induló. A csoportmérkőzéseken: Pásztor Flóra kiemelt, Kondricz Kata 4 győzelem/1 vereség, Lupkovics Dóra 4/2, Nekifor Erika 2/4 (továbbjutottak).
A legjobb 96 közé jutásért: Kondricz-Tang (szingapúri) 15:13, Lupkovics-Roger (francia) 15:8, Nekifor-Polozjuk (ukrán) 8:15.
A legjobb 64 közé jutásért: Lupkovics-Calugareanu (román) 15:4, Kondricz-Tosza (japán) 12:15.
Szombaton a legjobb 32 közé jutásért: Pásztor-Rhodes (amerikai), Lupkovics-Ranvier (francia).

