Flóra: kis lépés Párizs felé

febr 22, 2024 | Hírek, Kiemelt hírek

A kairói női tőr egyéni Világkupa-verseny selejtezőjében Pásztor Flóra veretlen csoportkörrel jutott a 64 közé. A magyarok közül Kondricz Katának sikerült ugyanez.

Magyar szempontból a legfontosabb kérdés már kora délelőtt lezárult. A párizsi egyéni kvalifikációra eséllyel pályázó Pásztor Flóra ugyanis veretlen csoportkörrel jutott a legjobb 64 közé a kairói Világkupán, amely az utolsó előtti egyéni viadal a kvótaszerzés szempontjából. A Törekvés vívójának voltak szoros asszói, de végül hozta valamennyit, így a főtáblán folytathatja. Azaz, lépett egy kicsit az olimpia felé – szombaton folytathatja egy nagyobb lépéssel, szurkolunk neki. Tegyük azért hozzá azt is, legnagyobb riválisa, a brit Stuchbury ugyancsak biztosította a helyét a 64 között. 

Pásztor Flóra egy egész kicsivel közelebb került Párizshoz.

A többi magyar közül ugyanez Kondricz Katának sikerült. Nem volt könnyű dolga, a szingapúri Wong legyőzése után ugyanis az amerikai Deschner következett, és nagy csatában 15:14-re nyert Kata. Lupkovics Dóra és Mesteri Viktória a főtábla kapujában szenvedett vereséget, Mohamed Aida az első direkt kieséses asszóban búcsúzott. Pöltz Anna és Hanzl Lilla a csoportkör után esett ki. 

Kondricz Kata szoros meccs után jutott a főtáblára.

Ezzel a két kortárs folytathatja majd a kairói főtáblán, de majd csak szombaton. Pénteken ugyanis a férfiak selejtezőjét rendezik az egyiptomi fővárosban. 

Eredmények. Női tőr egyéni Világkupa, Kairó, 173 induló. A csoportmérkőzéseken: Pásztor Flóra 6 győzelem/0 vereség (a legjobb 64 közé jutott), Kondricz Kata 4/2, Mohamed Aida 3/2, Lupkovics Dóra 3/3, Mesteri Viktória 3/3 (továbbjutottak), Pöltz Anna 2/4, Hanzl Lilla 0/6 (kiestek).

A legjobb 96 közé jutásért: Lupkovics-Jeglinska (lengyel) 15:11, Mesteri-Taffel (amerikai) 15:10, Kondricz-Wong (szingapúri) 15:4, Mohamed-Darde (francia) 12:13.

A legjobb 64 közé jutásért: Lupkovics-Cheng (hongkongi) 11:15, Kondricz-Deschner (amerikai) 15:14, Mesteri-Devore (amerikai) 11:15, 

Szombaton a legjobb 32 közé jutásért: Pásztor-Vang (kínai), Kondricz-Azuma (japán)

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Medellinben a párbajtőrözők

Tíz magyar párbajtőröző lép pástra a világ túloldalán – a kolumbiai Medellinben rendeznek Grand Prix-versenyt ezen a hétvégén. Siklósi Gergely kihagyja ezt az állomást, többi klasszisunk ott lesz a mezőnyben. 

Országos Diákolimpia és Sulivívó találkozó Felhívás!

Tisztelt Egyesületek! Ezúton szeretnénk tájékoztatni mindenkit, hogy a mai nappal elérhetőek a 2026. június 11-13. között megrendezésre kerülő Országos Diákolimpia versenykiírásai a honlapunkon és a Magyar Diáksport Szövetség honlapján is. Felhívjuk a figyelmet arra,...

Marosi József temetése

Tőrben és párbajtőrben egyaránt olimpiai érmes klasszisunk, Marosi József temetése május 14-én lesz.

Értékes ötödik helyek, kis szépséghibával

Mindkét tőrcsapatunk az ötödik helyen végzett az isztambuli világkupa-versenyen. Maga az eredmény nagyon értékes, ugyanakkor a hölgyek nagy esélyt szalasztottak el a negyeddöntőben.

Incshon: nincs érem, Anna nyolcaddöntős

Spiesz Anna szerepelt a legjobban a magyarok közül a koreai kard Grand Prix-n. A Vasas vívója nyolcaddöntőig jutott, Szűcs Luca és Rabb Krisztián a 32-ben búcsúzott. 

Élő eredmények

Közelgő események