Ha a Semmelweis utca 2. házszám alatti épület mesélni tudna, az hosszú történet lenne… A Honvéd legendás vívótermében Pézsa Tibor, Hatz Szepi bácsi (Hátszegi József) és Horváth Kornél tanítványai értek el nagyszerű sikereket, egy mára elképzelhetetlenül családias környezetben. A közvetlen, félemeleti szomszédban ugyanakkor az OSC épített hasonló miliőt, élén Sákovics Józseffel, Vass Imrével és Szabó Lászlóval.

Csampa Zsolt, Vitályos Eszter, Kamuti Jenő, Dömölky Lídia és Pap Jenő az avató ünnepségen.
Sokáig kérdéses volt a Honvéd részéről már régen megszűnt ingatlan sorsa, de mára, a kormányzati és önkormányzati segítségeknek, az egyetem és szövetségünk támogatásának – továbbá említsük meg a párbajtőr világbajnok Pap Jenő és elnökségi tagunk, Vitályos Eszter nevét – , újabb mérföldkövet lépett a különleges vívóterem.

A legendás névadó, Gerencsér Lászlót ábrázoló alkotás mellett unokái láthatóak.
Ami hivatalosan is az Egyetem otthona lett, és amely mától Gerentsér László nevét viseli.A századelő sportéletének vezető magyar vívómestere, sportszakírója, a hazai testnevelési képzés és vívósport reformere vált névadóvá, és pénteken ünnepélyesen avatták fel ennek kapcsán ismét a patinás vívótermet.
Az eseményen beszédet mondott többek között Borhy László, az ELTE rektora, Vitályos Eszter miniszter-helyettes, szövetségünk elnökségi tagja, a veterán bizottság elnöke, valamint Csampa Zsolt, az MVSZ elnöke. Továbbá ott voltak olimpiai és világbajnokaink, Dömölky Lídia, Juhász Katalin, Kamuti Jenő, Pap Jenő és még sokan mások.
A legendás terem az egyetemi sport mellett a veterán vívás bázisának is otthont ad, hosszú évek óta készülnek és edzenek a Semmelweis utcában sportolóink – immár a Gerentsér László vívóteremben.