Imreh László ezüstérmes a veterán vb-n

okt 14, 2023 | Hírek, Kiemelt hírek

Ezüstérmet nyert Imreh László a Daytona Beach-i veterán világbajnokság férfi párbajtőr egyéni +70-es kategóriájában. Gratulálunk a Veszprém örökifjú vívójának!

A floridai városban, Daytona Beach-en zajlik a veterán vívó-világbajnokság. Miként arról korábban beszámoltunk, tizenegy tagú magyar küldöttség vesz részt az eseményen, melynek harmadik versenynapján a veszprémi Imreh László ezüstérmet nyert a férfi párbajtőrözők +70-es kategóriájában. 

Gratulálunk Imreh László ezüstérméhez!

A “nem veteránok” országos bajnokságán is rendszeresen részt vevő, tőrben és párbajtőrben egyaránt versenyző vívó egy 10:9-es asszóval nyitott a vb 32-es tábláján, ám ettől kezdve csak simább győzelmekkel jutott el a döntőig, ahol ausztrál ellenféltől szenvedett vereséget. Gratulálunk Imreh László ezüstérméhez!

A magyarok közül korábban kardban Takácsy László (+60), tőrben Hendrichs Judit (+70) jutott el a nyolcaddöntőig, párbajtőrben Bárdi Róbert (+60) a 32-ben búcsúzott. 

Sztárok a páston

Kapcsolódó hírek

Boczkó Gábor: Inkább tele a pohár!

Nagyjából elégedetten nyilatkozott Boczkó Gábor szövetségi kapitány az 1 arany- és 2 bronzérmet hozó hongkongi világbajnokságot követően. 

Zárásként negyedik és ötödik hely

A férfi kardcsapat a negyedik, a női tőrcsapat az ötödik helyen végzett a hongkongi világbajnokság záró napján. A magyar válogatott ezzel 1 arany- és 2 bronzéremmel, további értékes helyezésekkel zárt – soha rosszabbat, gratulálunk!

Három a magyar aranyigazság!

Négy éven belül harmadszor lett világbajnoki aranyérmes a magyar női kardcsapat! Battai Sugár, Katona Renáta, Spiesz Anna, Szűcs Luca – varázslatos! Gratulálunk a fantasztikus lányoknak, és a nagyszerű edzőknek!

„Majdnem érem” női párbajtőrben

Közel volt a nagy bravúrhoz a Büki Lili, Jász-Borsody Emma, Muhari Eszter, Nagy Blanka összeállítású női párbajtőrcsapat a hongkongi világbajnokságon, végül a negyedik helyen végzett, gratulálunk! A férfi tőrcsapat a hetedik helyen zárt.

Áron nyolcadik helyével indult a hét

Szilágyi Áron ismét nagyot alkotott, háromszoros olimpiai bajnok kardozónkat egyetlen tus választotta el az éremtől a hongkongi világbajnokságon, végül nyolcadik lett. Női tőrben Pásztor Flóra volt 16-ban. Jönnek a csapatversenyek!

Élő eredmények

Közelgő események